18 листопада під час церемонії, яка пройшла на території авіазаводу в Комсомольську-на-Амурі, Ірану були офіційно передані перші два літака Су-35 (Су-35СЭ). Про це повідомляє німецьке видання Flug Revue, присвячене аерокосмічній тематиці.
Після передачі винищувачі були у розібраному вигляді доставлені за допомогою транспортного літака Ан-124 до аеропорту Мехрабад у Тегерані, звідки вони мають бути доставлені на авіабазу Військово-повітряних сил Ісламської Республіки у Хамадані.
За інформацією Flug Revue, спочатку передбачалось замовити 25 винищувачів для заміни частини F-14 на авіабазі ВПС Ірану в Ісфагані, але потім замовлення на Су-35 було збільшено до 50 машин. Тепер передбачається, що вони замінять дуже старі F-4 на базі в Хамадані.
Варто зазначити, що чутки про передачу Ірану перших Су-35 ходили доволі давно, однак ніяких доказів цього не було представлено. Також повідомлялось, що окрім Су-35 Москва передасть Тегерану ударні вертольоти Мі-28 та навчально-тренувальні літаки Як-130.
Винищувач Су-35 - довідка
Су-35 є російським багатоцільовим винищувачем четвертого покоління, який здійснив свій перший політ 19 лютого 2008 року. Його створили на базі радянського Су-27.
На думку ряду експертів, Су-35 є найбільш потужним російським винищувачем, не враховуючи хіба що Су-57, який побудували у мізерній кількості.
Видання National Interest назвало Су-35 першим у списку найнебезпечнішого озброєння РФ у гіпотетичному конфлікті зі Сполученими Штатами. Його також вважають "екстремально небезпечним" для будь-якого літака НАТО.
Серед головних переваг Су-35 - можливість використовувати ракету класу "повітря-повітря" Р-37М, дальність якої за російськими даними складає 300 км. Іншими носіями цієї зброї виступають МіГ-31БМ та Су-30СМ2.
Серед недоліків Су-35 - відсутність технології стелс, а також радіолокаційна станція далеко не найновішого типу.
Зазначимо також, що за даними видання Oryx, під час російсько-української війни Москва втратила щонайменше 7 таких літаків. Принаймні один з них росіяни помилково збили самі.