![У лютому на допомогу від організації розраховували близько 57 тисяч українців / фото - REUTERS У лютому на допомогу від організації розраховували близько 57 тисяч українців / фото - REUTERS](https://images.unian.net/photos/2017_09/1505915859-7367.jpg?r=813418)
Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про призупинення допомоги майже у 20 країнах світу. Це перший подібний випадок за всю 79-річну історію роботи організації.
У пресслужбі NRC розповіли, що призупинення допомоги сотням тисяч людей, які постраждали від воєн, стихійних лих і переміщень, пов'язане з різким скороченням спонсорування.
"Уперше в нашій історії ми змушені зупинити поточну і термінову роботу з надання допомоги сотням тисяч людей у майже 20 країнах, які постраждали від воєн, стихійних лих і переміщень. Ці радикальні заходи спричинило те, що США зупинили, частково зупинили або не відшкодували фінансування наших глобальних програм надзвичайної допомоги", - сказано в повідомленні.
Організація, зокрема, припиняє надавати екстрену допомогу в Україні. У прес-службі NRC наголосили, що в лютому на допомогу розраховували близько 57 тисяч українців у прифронтових містах.
Крім того, організації довелося звільнити гуманітарних працівників у всьому світі, зокрема, в Афганістані, де вони допомагають людям після "хаотичного виведення військ" США і НАТО 2021 року.
У 2024 році NRC надав допомогу 1,6 мільйона осіб у межах програм, підтримуваних США. Після припинення діяльності американського Агентства з міжнародного розвитку (USAID) організація зіткнулася з нестачею фінансування.
Ліквідація USAID - наслідки для України
Раніше в The Washington Post повідомили, що заморожування USAID залишило без фінансування незалежні ЗМІ в Україні та Росії. Деякі організації заявили, що перебувають лише за кілька тижнів від скорочення персоналу або повного закриття.
Крім того, у Forbes Ukraine писали, що через припинення фінансування від USAID Міністерству цифрової трансформації доведеться шукати нового донора. Агентство надавало кошти на проєкти від розвитку "Дії" до стратегії регулювання штучного інтелекту.