Минулого тижня Китай провів найбільше розгортання військово-морських сил за останні 30 років. Це стало приводом для занепокоєння в Тайвані, але в США не бачать загрози, повідомляє Financial Times.
Зазначається, що в Тайбеї підозрюють зв'язок між візитами президента Тайваню Лая Цінде в США і великим розгортанням військово-морських сил Китаю. У виданні вважають, що це могла бути демонстрація сили з боку Пекіна.
Також у Китаї оголосили про часткове обмеження повітряного руху на два дні в семи зонах, які охоплюють узбережжя від Шанхая до Гонконгу. Цікаво те, що від Народно-визвольної армії КНР не прозвучало жодного слова, хоча зазвичай Пекін проводить пропагандистські кампанії проти Тайваню, підкреслили у виданні.
Жерналісти додали, що в понеділок, 9 грудня, Міноборони Тайваню створило центр екстреного реагування і провело раптові навчання. У відомстві сказали, що рівень загрози був серйозним.
Проте у США заявили, що хоча військова активність Китаю в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях підвищилася, вона відповідає рівню, який спостерігався під час інших великих навчань. Американські чиновники впевнені в тому, що це не відповідь на короткі візити Лая до Штатів.
Високопоставлений американський чиновник поділився з журналістами, що зараз важливо проводити відмінність між кампанією примусу у відповідь на візит лідера в іншу країну і звичайними великими регіональними навчаннями. За його словами, Китай вирішив не реагувати на дії Лая.
У виданні звернули увагу на те, що оцінка дій Китаю відрізняється в Тайвані та США. Це може посіяти плутанину і невизначеність серед союзників. Регулярними великими навчаннями Китай може приховати підготовку до нападу на Тайвань, розповіли журналісти, посилаючись на спостерігачів.
Представники національної безпеки Тайваню поділилися, що в навчаннях минулого тижня брало участь близько 100 кораблів, дві третини з яких належали ВМС НВАК, а одна третина - береговій охороні. Присутність, розосереджена в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також у водах далеко від східного узбережжя Тайваню в західній частині Тихого океану, нарощувалася протягом 70 днів.
"Ми згодні з тим, що це вийшло далеко за межі Тайваню, це демонстрація того, що вони можуть блокувати Перший острівний ланцюг", - сказав анонімний чиновник журналістам, маючи на увазі ланцюг островів від Японії до Філіппін.
Один західний дипломат заявив виданню, що Тайвань намагається "розбудити громадськість", тоді як Лай має намір зміцнити оборону країни. Проте в США все ще вважають, що Тайбею не слід так хвилюватися.
Китай і Тайвань - останні новини
Раніше заступник міністра оборони США Кетлін Хікс розповіла, який досвід РФ має врахувати Китай, нападаючи на Тайвань. У Пентагоні видали застереження для КНР, яке більше схоже на пораду.
Крім того, в The Telegraph повідомили, що Китай уже майже готовий напасти на Тайвань. Напад може статися, коли до влади в США прийде новий президент Дональд Трамп - ізоляціоніст і любитель диктаторів.