
Президент США Дональд Трамп пригрозив Китаю додатковими 50-відсотковими митами. Відповідну заяву він оприлюднив у соціальній мережі Truth Social.
За його словами, Пекіну варто передумати щодо мит у розмірі 34% на товари зі США, інакше будуть наслідки.
"Китай запровадив 34% мита на додачу до вже встановлених ним рекордних мит, незаконного субсидування компаній та масштабних довгострокових валютних маніпуляцій, незважаючи на моє попередження про те, що будь-яка країна, яка запровадить додаткові мита у відповідь і на додачу до вже існуючих довгострокових митних зловживань щодо нашої країни, негайно зіткнеться з новими, значно вищими митами", - пригрозив американський лідер.
Трамп також озвучив терміни, які дає Китаю на переосмислення цього рішення. Він пригрозив, що 50-відсоткові мита буде введено з 9 квітня.
Також він заявив, що всі переговори, про які запитує Китай зі США, буде припинено. Щодо інших країн, які зіткнулися з американськими митами, переговори стартують негайно.
Представник Білого дому повідомив пізніше ABC News, що з додатковими заходами, якими Трамп залякує Китай, загальний розмір мит може сягнути 104%.
Водночас експерт-економіст у коментарі The Washington Post попередив, що в разі реалізації президентом США останніх погроз, базова ставка США на деякі імпортні товари з Китаю може наблизитися до 130%.
"Усі ознаки того, що президент (Трамп - УНІАН) і його радники не відступають, шокують з огляду на показники фінансових ринків і неминучий економічний збиток. Їм доведеться змінити курс, якщо вони хочуть уникнути серйозних економічних збитків і не хочуть бути знищеними на виборах", - сказав економіст Американського інституту підприємництва, економіст Майкл Р. Стрейн.
Мита Трампа
Як писав УНІАН, раніше Дональд Трамп оголосив про введення мит на імпорт. Ввезення автомобілів іноземного виробництва і запчастин тепер обкладаються 25-відсотковими митами. А на імпорт з країн ЄС, Японії та Південної Кореї введено 20-відсоткові.
У відповідь на введення мит у розмірі 34% Китай вжив заходів у відповідь. Також Пекін подав скаргу до Світової організації торгівлі (СОТ).
Крім того, у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Китай, Японія і Південна Корея готують відповідь на драконівські мита Трампа. Вони провели економічні переговори вперше за п'ять років, домовившись розвивати справедливу торгівлю і зміцнювати економічні зв'язки.