Європейські країни збираються продовжити передавати Україні зброю і навчати українських солдатів / фото - ua.depositphotos.com

Британія та інші європейські країни, найімовірніше, відмовляться від планів щодо відправки тисячі своїх військових в Україну в рамках миротворчої місії. У Лондоні вважають, що ризики можуть виявитися занадто високими, повідомляє The Times із посиланням на димпломатичне джерело, яке бере участь в обговоренні "коаліції охочих".

У Європі побоюються наслідків після відправки своїх військ в Україну

Зазначається, що в Британії та інших країнах Європи обговорюють сценарій, за якого сухопутні війська не будуть відправлені в Україну для охорони ключових міст, портів і атомних електростанцій. Лідери деяких країн вважають, що це може змусити Росію відсунути свої "червоні лінії" для досягнення мирної угоди.

Джерело поділилося, що Британія і Франція замість цього можуть послати на захід України військових інструкторів. Так країни зможуть виконати зобов'язання щодо розміщення військ на території України, але не будуть перебувати біля лінії фронту, охороняти ключові об'єкти або захищати українських солдатів.

Відео дня

Проте європейські країни все ще не відмовляються від ідеї охороняти повітряний простір України і забезпечувати повітряне прикриття західних військ на землі за допомогою літаків. Туреччина ж може зіграти морську роль у майбутній миротворчій місії.

Крім того, у виданні зазначили, що Великобританія та інші європейські країни продовжать передавати зброю Україні, щоб зміцнити її обороноздатність.

Дипломатичне джерело, яке бере участь в обговоренні "коаліції охочих", розповіло журналістам, що ідея відправити десятки тисяч європейських військ до України є надто ризикованою.

"Ризики занадто високі, а сили неадекватні для виконання такого завдання. Так завжди думала Велика Британія. Це Франція хотіла більш м'язистого підходу", - сказав він у розмові з журналістами.

Європейські країни вважають, що військові інструктори зможуть "заспокоїти" Росію своєю присутністю, але не будуть силами стримування або захисту. Джерело підкреслило, що європейські лідери бояться, що їхні країни будуть втягнуті в ширшу війну, якщо припинення вогню зірветься.

Також у Європі побоюються, що необхідність розгортання величезної кількості сил в Україні може вплинути на прихильність Великої Британії та деяких європейських країн східному флангу НАТО, додало джерело. За його словами, дипломатичні зусилля тривають, щоб змусити всі сторони погодитися на припинення вогню.

Крім того, джерело поділилося, що британські та французькі чиновники можуть спробувати переконати президента США Дональда Трампа погодитися на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським у суботу, після похорону Папи Римського Франциска. Вони вважають, що це дасть змогу згладити напруженість і домогтися деякого прогресу в укладенні мирної угоди.

У виданні розповіли, що операція Interflex, у рамках якої українські війська проходять підготовку у Великій Британії, може завершитися вже до кінця 2025 року. Пізніше навчання перенесуть у місце, розташоване недалеко від Львова на заході України.

Європейський план може не спрацювати

Ба більше, в Україні побоюються, що європейських військових інструкторів виведуть із країни за перших ознак нападу, зазначили у виданні. Українські чиновники не вірять у те, що російський диктатор Володимир Путін погодиться на присутність в Україні миротворчих сил.

"Ми будемо просувати нашу позицію, але ми хочемо, щоб Москва переглянула свої "червоні лінії". Наша проблема зараз полягає в тому, щоб спробувати знайти таку зону висадки, де Україні не доведеться порушувати всі свої "червоні лінії"", - заявило джерело в розмові з журналістами.

Крім цього дипломатичне джерело закликало чинити більший тиск на Росію. Він підкреслив, що Трамп ставиться до Росії більш позитивно, ніж до РФ, і це неприйнятно.

Відправлення миротворців в Україну - важливі новини

Раніше в The Times із посиланням на джерело писали, що позиція "коаліції охочих" щодо відправки миротворців в Україну пом'якшилася після переговорів із пошуку шляхів до миру, які пройшли в Лондоні. Уточнюється, що деякі європейські офіційні особи побоюються того, що Росія розцінить військову присутність сил європейських країн як "одностороннє втручання".

Крім того, генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловився про переговори і появу миротворців в Україні. Він нагадав, що Мінські угоди "взагалі не були миром".

Вас також можуть зацікавити новини: