"Мирний план" Трампа суперечить інтересам Німеччини / колаж УНІАН, фото GettyImages, ua.depositphotos.com

Політики партії "Християнсько-демократичний союз Німеччини", яку очолює майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, різко розкритикували "мирний план" президента США Дональда Трампа щодо України. Про це повідомляє BILD.

За даними видання, ідея Трампа нав'язати "мир" Україні змушує майбутнього канцлера діяти, хоча він ще не вступив на посаду.

Мерц, як пишуть журналісти, усвідомлює, що скоро стане ключовим гравцем на міжнародній арені з питання України. У разі, якщо США відмовляться від підтримки країни, Німеччині доведеться постачати ще більше озброєння Києву, щоб компенсувати втрати.

Відео дня

Зазначено, що однопартійці Мерца чітко дали зрозуміти, що новий уряд залишиться на боці України, незважаючи на тиск Трампа.

"Нав'язаний Україні мир суперечить інтересам Німеччини. Він заохотить Росію безкарно нападати на інші країни. Це буде стимулом для деспотів по всьому світу до використання воєн для відволікання уваги від внутрішніх проблем. І це викличе потоки біженців, від яких особливо постраждає Німеччина", - попередив представник ХДС/ХСС із зовнішньої політики Юрген Гардт.

Він послався на прогнози про те, що приблизно 5-8 мільйонів українців будуть змушені покинути свою країну через страх, що під російською окупацією піддадуться тортурам, примусовій праці та викраденню їхніх дітей.

"Не може бути справедливого миру без участі та згоди України", - додав він.

Його позицію поділяє парламентський управитель фракції ХДС/ХСС Торстен Фрай, який наголосив, що саме Україна має оцінити пропозиції щодо можливого припинення вогню або навіть миру.

"Ми не повинні передбачати оцінки Києва. Метою має бути життєздатне і довготривале рішення", - наголосив він.

Критика "мирного плану" Трампа

Як писав УНІАН, багато авторитетних міжнародних ЗМІ та європейських політиків розкритикували "мирний план" Трампа, який, за повідомленнями, складається із семи пунктів, серед яких є визнання Криму російським і відмова від членства України в НАТО.

За даними Reuters, Європа категорично проти деяких пунктів пропозиції американського лідера. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро раніше заявив, що європейські держави детально виклали США свої погляди на аспекти потенційної угоди, які не підлягають обговоренню.

Водночас президент України Володимир Зеленський відповів, що Україна не допускає можливості визнання Криму російським, оскільки півострів є суверенною українською територією.

Жорстко "пройшовся" по "мирному плану" Трампа і колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зазначивши, що російський диктатор Володимир Путін без розбору вбиває мирних українців, а президент США своєю пропозицією його винагороджує.

Вас також можуть зацікавити новини: