Британські війська повинні бути направлені в Україну в рамках післявоєнних миротворчих сил. Таку думку в коментарях The Telegraph висловили колишні міністри оборони Великої Британії Грант Шеппс, Гевін Вільямсон та Пенні Мордонт.
Як нагадує видання, очікується, що ближчими тижнями прем’єр-міністр Королівства Кір Стармер має відвідати Україну вперше після того, як обійняв цю посаду. Президент України Володимир Зеленський заявив, що вони планують обговорити можливість того, щоб Збройні сили Великої Британії були частиною післявоєнних миротворчих сил.
В цьому контексті Грант Шеппс заявив, що вклад британських військ у післявоєнні миротворчі сили, безсумнівно, був би гарним кроком, але це "ледь подряпає поверхню того, чого Україна справді потребує".
"Ця нація бореться не лише за своє виживання, але й за цінності свободи та суверенітету, які лежать в основі глобальної безпеки. Сполучене Королівство було в авангарді підтримки України проти варварського та незаконного вторгнення Путіна, і тепер ми повинні лідирувати, пропонуючи сміливий і непохитний шлях до членства в НАТО. Будь-що менше було б зрадою мужності України та принципів, які ми заявляємо, що відстоюємо", - сказав Шеппс.
Цю позицію підтримав і Вільямсон. За його словами, всі хочуть досягти ситуації, коли в Україні відновиться мир, і переконатися, що це робиться лише в інтересах України:
"Але буде потреба підкріпити цей мир і підкріпити безпеку України, і це вимагатиме реальної, фізичної відданості".
Пенні Мордонт у свою чергу заявила, що потенційна участь Королівства у післявоєнній Україні залежатиме від будь-якої більш широкої угоди між Києвом і Москвою.
"Ключовою річчю в усьому цьому є те, які гарантії безпеки будуть запроваджені, щоб виправдати компроміс України, і взяти до уваги всі величезні жертви, які нація принесла не лише заради себе. Тож для мене ключовим питанням є ці гарантії безпеки, і якщо це не членство в НАТО і не членство в ЄС у якийсь короткий проміжок часу, повинен бути фактичний стримуючий фактор, який зупинить повторення", - підкреслила Мордонт.
Підтримка Великої Британії України
Як повідомляв УНІАН, днями Велика Британія слідом за США запровадила масштабні санкції проти РФ. Обмеження, зокрема, стосуються двох російських нафтових гігантів - "Газпромнефть" та "Сургутнефтегаз".
Як зазначили в уряді Королівства, боротьба з російськими нафтовими компаніями вичерпає військові кошти Росії - "і кожен рубль, який ми відберемо у Путіна, допомже врятувати українські життя".