Захід відхрестився від заяви Макрона про можливе відправлення військ Україні, однак у риториці президента Франції як одного з "ядерних" лідерів Європи звучала фраза і гірше.
Вона не так розійшлася в пресі, її менше цитують, хоча вага цієї заяви більш значуща, підкреслив радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський NV.
"Після цієї фрази, він сказав ще одну фразу, ще гіршу, яку в нас мало цитують: "Європа повинна зробити все для того, щоб агресивна Росія перестала існувати". "Робити все" в устах президента ядерної держави - це серйозно", - акцентував дипломат.
Він заявив, що для світу слова Макрона - не заклик до загрози, хоча, найімовірніше, саме таким чином його промову прочитає Росія.
Веселовський вважає, один з імовірних наслідків від подібних висловлювань для України нерадісний: "Це викличе значне прискорення і посилення наступу Росії на українському фронті".
Також дипломат зазначив, для кращого розуміння поведінки лідер Франції є одна жорстка приказка. "Серце француза знаходиться в тій кишені, де у нього гаманець", - процитував він.
Макрон у цьому випадку проявив поведінку, властиву політикам: він вирішив стати першим, хто очолить у Європі рух "за" те, щоб ЄС купував зброю в країнах поза Організацією. "І вже є домовленості з певними країнами, які просто чекали на цю зміну", - вказав дипломат.
За словами Веселовського, це також одна з найважливіших заяв, сказаних Макроном, окрім припущень про введення військ в Україну і знищення агресивної Росії.
Він вважає, що лідер Франції просто зіграв з Кремлем, оскільки насправді ні Україна, ні ЄС, ні НАТО не готові до реалізації фрази про відправку військових в Україну.
"Будемо сподіватися, що це не випадковість, але в усякому разі просто нагадування, що "ми не голі і не босі і маємо чим відповісти", - уточнив Веселовський.
У МЗС Франції уточнили слова Макрона
Напередодні в рамках зустрічі глав 20 європейських держав у Парижі Макрон заявив, що Франція не виключає передислокації західних військ на територію України в майбутньому. Він зазначив, що в ЄС немає консенсусу щодо цього, але виключати такої динаміки не можна.
Його слова розійшлися в пресі. Деякі лідери Європи поспішили прокоментувати, що не мають відповідних планів. Про це згадували ЗМІ польський і чеський лідери. Також заяву Макрона розкритикувала Австрія.
27 лютого французьке МЗС виступило із заявою з приводу слів свого президента. Міністр Стефан Сежурне уточнив, що йшлося про їхню присутність в Україні, а не участь у бойових діях.