Європейські ВПК залежні від обмеженої кількості постачальників ресурсів / колаж УНІАН, фото ОПУ, Rheinmetall

Для виробництва зброї європейський військово-промисловий (ВПК) комплекс змушений покладатися на постачання необхідних корисних копалин навіть із Росії, пише Defense Express.

"Вихід із цієї не просто проблеми, а стратегічної вразливості для Європи є. Однак тут може бути новий вектор конфронтації між європейськими лідерами і США в питаннях, що стосуються нашої країни", - йдеться в публікації.

Зазначається, що у 2023 році 39% або 7,1 тисячі тонн від загального обсягу імпорту ЄС необхідних ресурсів припало на Китай, 33,1% або 6100 тонн - на Малайзію, 22% або 4 тисячі тонн - на Росію.

Відео дня

Акцентується, що на Китай припадає 59% усієї світової переробки літію і 73% усієї світової переробки кобальту. Своєю чергою, на Росію припадає 15% усієї світової переробки нікелю і 43% - паладію.

Також вказується, що така залежність від обмеженої кількості постачальників створює стратегічні проблеми для ЄС, тому Європі й пропонували звернути увагу на Африку як на континент із необхідною ресурсною базою.

Корисні копалини України

Нагадаємо, міністр оборони Франції Себастьяна Лекорню заявив, що Франція з жовтня 2024 року веде з Україною переговори про розробку українських корисних копалин для оборонної промисловості.

За його словами, тему українських корисних копалин порушив президент Володимир Зеленський восени 2024 року під час свого візиту в Париж. Він зробив "низку пропозицій не тільки США, а й Франції", сказав Лекорню.

Вас також можуть зацікавити новини: