Армія Китаю майже досягла потрібної кондиції, аби почати війну / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Китай вже майже завершив приготування своїх збройних сил та військової промисловості до спроби силового захоплення Тайваню. Про це говорять американські військові аналітики Ендрю Еріксон і Габріель Коллінз, нову публікацію яких коментує військовий оглядач The Telegraph Девід Акс.

"Комуністична партія Китаю, яка більше двох десятиліть зосереджена на створенні військової сили, здатної перетнути Тайванську протоку, висадитися на тайванських пляжах, а потім рушити на Тайбей, готується нарешті досягти своєї кінцевої мети: жорстоко "возз’єднати" молоду демократію Тайвань з укоріненою автократією Китаю", – пише Акс.

Експерти наголошують, що Тайвань має сподівання, що США врятують їх від китайської навали. Однак схоже, що китайське вторгнення на острів може статися у момент найнижчого рівня американської сили та рішучості.

Відео дня

Еріксон і Коллінз зазначають, що Китай досяг "найдраматичнішого нарощування військової сили" у своїй новітній історії, і його армія швидко наближається до бажаних Пекіном можливостей.

"Годинник для Тайваню цокає. Тайвань повинен невпинно приділяти пріоритет своїй обороні там, де це найважливіше", — пишуть Еріксон і Коллінз. Острівній державі треба якнайшвидше перетворитися на "неїстівного дикобраза". 

Ключові зусилля Тайвань має спрямувати на посилення протиповітряної оборони, берегової артилерії, а також йому варто запастися мінами, протикорабельними ракетами і безпілотниками. Це саме та зброя, яка буде ефективною в обороні, але водночас відносно недорогою.

Аналітики наголошують, що запастися зброєю Тайвань має завчасно, адже додаткові поставки стануть проблемними або неможливими, щойно на острів впаде перша китайська ракета – почнеться морська блокада острова, яку буде важко прорвати.

До того, ж є великі сумніви, що США за президенства Трампа схочуть і будуть здатні надати істотну військову допомогу острівній державі. 

Девід Акс зазначає, що Тайвань має якомога швидше запастися зброєю, якщо він цінує свою незалежність і своє процвітання.

"Сильна американська підтримка" є найменш реалістичною частиною цього рецепту, – додає він.

Ситуація довкола Тайваню

Як писав УНІАН, влітку цього року під час передвиборчої кампанії Дональд Трамп заявив, що Тайвань повинен платити Сполученим Штатам за захист від китайської загрози. Також він звинувачував острівну державу у створенні конкуренції американському технологічному сектору.

Також ми розповідали, що Тайвань створив спеціальну урядову групу, яка вивчає досвід воєн в Україні та в Ізраїлі. Зокрема тайванці зрозуміли важливість системи раннього виявлення ворожого нападу, збільшили тривалість строкової служби, збільшили витрати на оборону та вивчають потенціал асиметричної зброї, такої як безпілотники.

Вас також можуть зацікавити новини: