Китай розробляє зенітну ракету з екстремальною дальністю 2000 кілометрів / колаж УНІАН, скріншот, фото ua.depositphotos.com

Китай до 2050 року може отримати зенітні ракети з дальністю пуску до 2000 кілометрів, які здатні будуть принципово змінити характер війни в повітрі. Про це йдеться в поданій на розгляд Конгресу доповіді Міністерства ВПС США.

Однак, як зазначається в публікації The War Zone, немає підстав вважати, що перевага Китаю в цьому сегменті буде абсолютною, і що самі США в даній ситуації не працюватимуть над аналогічними розробками, передає Defense Express.

Нагадується, що в березні 2024 року з'явилася перша інформація про розробку Китаєм зенітної ракети з екстремальною дальністю 2000 кілометрів, базою для якої виступає дослідна гіперзвукова ракета Feitian-1.

Відео дня

При цьому наголошується, що в разі появи у КНР таких ракет ВПС США будуть вкрай обмежені в можливостях використання навіть літаків-заправників, не кажучи вже про винищувальну та ударну авіацію. Також американці втратять можливість встановлювати перевагу в повітрі під час проведення оборонних або наступальних операцій і не зможуть прикривати свої авіабази в Тихому океані.

"Іншими словами - на тлі загрози появи таких ракет-перехоплювачів, які теоретично до 2050 року може отримати і Росія, взагалі стає незрозуміло, як можна буде вести війну в повітрі в сучасних умовах", - ідеться в статті.

Водночас вказується, що самі США вже також працюють над власним сегментом ракет-перехоплювачів великої дальності:

"Прикладом тут може виступати проєкт інтеграції SM-6 під індексом AIM-174 на палубні літаки F/A-18 Hornet, такі ракети в режимі "повітря-повітря" зможуть вражати цілі на дистанції +500 кілометрів і навіть бути засобом протиракетної оборони".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що нещодавно супутник, судячи з усього, зняв у Китаї ще один винищувач шостого покоління.

Зазначалося, що компанія Planet Labs зробила супутниковий знімок 1 січня. На ньому видно об'єкт, довжина якого становить приблизно 15 м. Він знаходиться на аеродромі, розташованому на заводі в Шеньяні.

Вас також можуть зацікавити новини: