Кількість такої зброї в обох країнах матиме значення у разі американсько-китайського конфлікту, кажуть експерти / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Китай зменшує відрив за кількістю ракетних труб з ВМС США, тому тривала перевага останньої країни в потужності вертикальних пускових установок, стає все меншою, пише Business Insider

Наразі військово-морські сили армії Китаю мають вдвічі менше ракетних шахт для запуску ракет, ніж надводні бойові одиниці ВМС США. Водночас новий дослідницький звіт наголошує, що таке зростання є значним, порівняно з кількома роками тому. 

Своєю чергою у Міноборони США раніше попередили, що Пекін зможе здійснювати високоточні удари на великі відстані зі своїх надводних кораблів найближчим часом. 

Відео дня

У доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень британського аналітичного центру йдеться про те, що США мають 8400 ракетних блоків системи вертикального запуску (VLS) на десятках своїх надводних бойових кораблів, тоді як китайські військово-морські сили мають майже 4300 блоків VLS на аналогічній кількості військових кораблів.

"Елементи VLS на військовому кораблі можуть нести цілий ряд ракет, від перехоплювачів ППО до протикорабельних ракет і зброї для наземного нападу. Кораблі часто оснащуються комбінованим озброєнням для підвищення універсальності місії. За даними IISS, наприкінці 2024 року ВМС США мали 85 надводних бойових кораблів з VLS проти 84 у Китаю", - зазначили у BI.

Водночас аналітик з морських досліджень в IISS Йоганнес Фішбах наголосив, що п'ять років тому Китай мав близько п'ятої частини американського потенціалу. За його словами, таке зменшення розриву у можливостях пов'язують зі скороченням чисельності ВМС США, адже їхні бойові кораблі старіють, а Пекін випереджає американські сили у будівництві військових кораблів. 

"Розрив між потенціалом ВМС США і потенціалом НВАК (Народно-визвольна армія Китаю - УНІАН) буде продовжувати скорочуватися в осяжному майбутньому", - спрогнозував експерт.

Своєю чергою у щорічній доповіді Пентагону нагадали, що Китай має найбільший у світі військово-морський флот, який налічує понад 370 кораблів та підводних човнів, серед яких понад 140 основних надводних бойових суден.

У Міноборони США очікують, що наступного року такі спроможності зростуть до майже 400 кораблів, а до кінця 2030 року - до 435 суден. 

"Значна частина цього зростання припаде на основні надводні бойові кораблі", - додали у звіті Пентагону. 

Попри те, що кількість ракетних шахт відкриває уявлення про бойові можливості флоту, морські бої на морі не повністю визначаються можливостями VLS, підкреслюють у Business Insider. 

"Пускові шахти відрізняються за розміром і функціями, і боєприпаси також різняться. Протиповітряна оборона та інші контрзаходи також матимуть значення в американсько-китайському конфлікті. Морські бої також виходять за межі надводних бойових кораблів і їх відповідного потенціалу VLS. Військові можуть запускати протикорабельні ракети або інші боєприпаси з суші або скидати їх з літаків. Крім того, підводні човни можуть бути оснащені пусковими установками. США досі зберігають значну перевагу над Китаєм під водою", - зазначили у матеріалі. 

Китай і США - останні новини

Раніше у Пентагоні розповіли, коли Китай може створити свій власний бомбардувальник-невидимку. За словами американських військових, вони не очікують на появу нового китайського стратегічного бомбардувальника H-20 до наступного десятиліття.

Також повідомлялось, що влада США може запровадити санкції щодо танкерів "тіньового флоту" РФ, а також розглядає можливість ввести обмеження проти китайських банків, аби спробувати зменшити доходи Росії від нафти, які вона витрачає на ведення війни в Україні.

Вас також можуть зацікавити новини: