Ілон Маск регулярно сварився з єврочиновниками / колаж УНІАН, фото REUTERS

Якщо Ілон Маск таки увійде до складу наступної президентської адміністрації в США, це створить новий унікальний виклик для Європи, оскільки між американським мільярдером та європейськими політиками давно пробігла чорна кішка. Про це пише The Economist.

Видання зазначає, що Маск неодноразово у грубій формі висловлювався про деяких європейських політиків включно з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, якого він називав "дурнем". Однак і європейські посадовці не лізуть за словом в кишеню. Так, нещодавно один із єврокомісарів назвав Маска "пропагандистом зла", а міністр закордонних справ Франції відверто висміяв мільярдера за розвал соцмережі X.

"Усе це стало б ще одним днем ​​стьобів у соціальних мережах, якби не той факт, що найбагатша людина світу тепер є правою рукою Дональда Трампа. Це створює унікальний виклик для Європи. Попри те, що південноафриканський підприємець розлютив верхівку континенту, вони вже покладаються на його успішні підприємства в усьому, від своїх зусиль з декарбонізації (ті ж електромобілі Tesla) до війни в Україні (де війська залежать від Starlink) і запуску життєво важливих супутників (тому що Європі часто не вистачає ракет для цього)", – йдеться у публікації. 

Відео дня

The Economist зазначає, що емоційний дискомфорт у спілкуванні з Маском, якщо він стане чиновником адміністрації Трампа – це ще півбіди для європейців. Проблема ще й у тому, що ЄС завжди намагався жорстко регулювати технологічні компанії на своєму ринку, проти чого виступає Маск. Його технологічний бізнес і так був надто великим, аби не рахуватися з ним, а тепер мільярдер може набути ще й адміністративно-політичного впливу.

Нещодавно обраний віце-президент Джей Ді Венс вже натякав, що Європі варто повністю поділяти американське розуміння свободи слова, зокрема щодо роботи соцмережі Х - якщо Європа не бажає втратити американський військовий захист. А тим часом американські технологічні компанії вже почали замислюватися над тим, чи варто їм виводити свої продукти на зарегульований європейський ринок.

"Пропозиція зрозуміла: частка Європи у світовому ВВП зменшується, і вони можуть жити без неї, якщо її правила дратують. Можливо, повідомлення проходить. 12 листопада запропонований новий комісар ЄС з нагляду за технологіми Хенна Віркунен заявила Європейському парламенту, що нові закони "не є відповіддю на все" і що натомість може знадобитися політика для підтримки інновацій. Це звучить так, як пан Маск міг би сказати", – резюмує The Economist.

Ілон Маск пішов у політику

Як писав УНІАН, Ілон Маск активно підтримував передвиборчу кампанію Дональда Трампа і після його перемоги на виборах отримав посаду в наступній президентській адміністрації. Маск разом із бізнесменом Вівеком Рамасвамі очолить новостворений Департамент ефективності державного управління, який займатиметься реформою уряду.

Однак, за даними ЗМІ, Маск вже почав активно втручатися у зовнішню політику США, хоча його призначили на посаду, яка орієнтована на внутрішні справи. Зокрема Маск, начебто провів таємні переговори з Іраном. Також раніше повідомлялося, що Маск був присутній під час телефонної розмови Трампа із Зеленським.

Вас також можуть зацікавити новини: