Вірменія є "фашистською державою", і Азербайджан готовий знищити цей "фашизм". Таку заяву зробив президент Азербайджану Ільхам Алієв в інтерв'ю місцевим телеканалам.
За його словами, "носії фашистської ідеології" керували Вірменією майже 30 років, унаслідок чого вся країна стала їхньою подобою.
"Або керівництво Вірменії знищить фашизм, або ми знищимо його. У нас немає іншого вибору", - заявив Алієв.
Також глава Азербайджану висунув вимогу відкрити так званий Зангезурський коридор - наразі суто теоретичний наземний маршрут через міжнародно визнану територію Вірменії, який міг би з'єднати основну територію Азербайджану з його ексклавом Нахічеванською автономною республікою і далі з Туреччиною.
"Ми хочемо миру і співпраці на Південному Кавказі, і нехай вони не заважають нам. Вони не повинні діяти як географічна перепона між Туреччиною та Азербайджаном. Зангезурський коридор повинен і буде відкритий. Чим раніше вони це зрозуміють, тим краще", - заявив Алієв.
Він також висловив упевненість, що досвід Азербайджану з відновлення своєї територіальної цілісності останніми роками серйозно вивчають за кордоном. За словами Алієва, у світовій історії немає іншої такої держави, яка змогла власними силами відновити свою територіальну цілісність.
"Ми зробили це всупереч усім тискам, загрозам і небезпекам", - підкреслив він.
Відносини Вірменії та Азербайджану
З кінця 1980-х між Вірменією та Азербайджаном сталася серія збройних конфліктів через суперечку про приналежність регіону Карабах. Попри те, що регіон є міжнародно визнаною територією Азербайджану, під час розвалу СРСР Вірменія силою зброї встановила контроль над ним та іншими прилеглими до нього територіями Азербайджану.
У 2020 році під час Другої карабаської війни Азербайджан зміг повернути під свій контроль майже всі окуповані вірменами території за межами Карабаху. Сам Карабах залишався під контролем вірмен.
У 2023 році збройний конфлікт відновився. За його підсумками Азербайджан узяв під контроль усю територію Карабаху. Майже всі етнічні вірмени, які проживали на окупованих азербайджанських територіях, втекли до Вірменії. Самопроголошена Нагірно-Карабаська республіка припинила існування, а частину її керівників було заарештовано владою Азербайджану.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Трамп-молодший відвідав Гренландію, на яку його батько висунув претензії
- США пом'якшили санкції проти Сирії після вигнання Асада, але є нюанс
- Небезпечніше за Іран: Ізраїль має готуватися до війни з Туреччиною, - The Jerusalem Post
- Британія і союзники залучили АІ до відстеження тіньового флоту Росії, - Business Insider