Нинішній президент США Джо Байден заявив, що в країні формується олігархія, яка ризикує нашкодити демократії. Він звинуватив "технологічний промисловий комплекс", що зароджується, у небезпечній концентрації багатства і влади в Штатах, повідомляє Financial Times.
Під час свого останнього звернення до американців з Овального кабінету ввечері 15 січня Байден заявив, що деякі союзники новообраного президента США Дональда Трампа отримають "небезпечну концентрацію влади" і зможуть зловживати нею, зазначили у виданні. Зокрема, нинішній глава Білого дому говорив про "небагатьох надбагатих людей", очевидно натякаючи на мільярдера Ілона Маска, який має тісні зв'язки з республіканцем.
"Я також стурбований потенційним зростанням технологічного промислового комплексу, який може становити реальну небезпеку і для нашої країни. Американці опиняються поховані під лавиною дезінформації, що дозволяє зловживати владою. Вільна преса руйнується. Редактори зникають. Соціальні мережі відмовляються від перевірки фактів", - сказав Байден у своєму зверненні.
У виданні поділилися, що рейтинги схвалення Байдена сягнули нових мінімумів, оскільки він вирішив не тільки залишити посаду президента, а й завершити свою політичну кар'єру у Вашингтоні, що тривала понад п'ять десятиліть. Лише 36,7% американців схвалюють його діяльність на посаді президента, згідно з даними опитування FiveThirtyEight.
Проте Байден у своїй промові висловив сподівання, що в майбутньому американці оцінюватимуть його досягнення більш прихильно.
"Знадобиться час, щоб повною мірою відчути вплив усього, що ми зробили разом, але насіння посаджено, воно ростиме і цвістиме ще не одне десятиліття", - підкреслив він.
У виданні нагадали, що під час свого президентського терміну Байден відзначився рекордним ринком праці й активним відновленням після пандемії коронавірусу, а також низкою законодавчих досягнень у галузі економіки. Проте США зіткнулися з високим рівнем інфляції, що обурило величезну кількість американців.
У зовнішній політиці Байден поставив собі за заслугу підтримку України після повномасштабного вторгнення Росії, але його реакція на конфлікт на Близькому Сході, включно з рішучою підтримкою військової агресії Ізраїлю в секторі Гази, викликала негативну реакцію з боку прогресивних демократів, додали у виданні.
Крім цього, Байдену вдалося тільки за допомогою помічників Трампа укласти угоду про припинення вогню і звільнення заручників, утримуваних угрупованням ХАМАС, зазначили у виданні.
"Цей план був розроблений і узгоджений моєю командою і буде значною мірою реалізований адміністрацією, що приходить. Саме тому я попросив свою команду повністю інформувати майбутню адміністрацію, тому що саме так і має бути - працювати разом, як американці", - сказав нинішній президент США на початку свого виступу.
Інші заяви Байдена
Раніше президент США Джо Байден під час своєї підсумкової пресконференції висміяв російського диктатора Володимира Путіна за провал "триденної СВО". Він заявив, що Росія стала слабшою, а Захід сильнішим.
Крім того, озвучив чітке послання до українців після масованого удару РФ по містах та енергетичній інфраструктурі України, здійсненого в ніч на 28 листопада. Штати разом із понад 50 країнами підтримують Україну та її боротьбу за свободу, наголосив американський лідер.