Німеччина залишається нерішучою в питанні допомоги Україні, чиї політики більше зосереджені на передвиборчих кампаніях.
Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок у подкасті Berlin Playbook Podcast видання Politico.
"Нині Німеччину загалом не розглядають як рушійну силу політики миру в Європі, і, чесно кажучи, це мене засмучує. Навіть зараз, під час передвиборчої кампанії, дехто віддає пріоритет національній перспективі або тому, як швидко отримати кілька голосів на парламентських виборах, замість того, щоб узяти на себе реальну відповідальність за забезпечення миру і свободи в Європі", - сказала вона.
Зазначається, що Бербок висловила своє невдоволення на тлі того, як канцлер Німеччини Олаф Шольц спровокував запеклі внутрішні дебати, зажадавши, щоб нова допомога Україні була обумовлена ослабленням конституційних фіскальних обмежень країни. Він говорив про те, що не погодиться на пакет допомоги Україні в розмірі 3 мільярдів євро, якщо його не буде оплачено за рахунок нових запозичень.
У виданні підкреслили, що деякі партії Німеччини, такі як Християнсько-демократичний союз і Вільна демократична партія, виступають проти прийняття нових боргів для фінансування допомоги Україні. Через це новий пакет підтримки може застопоритися.
"Ця довіра не повинна бути знову підірвана коливаннями, які можуть змусити інші країни турбуватися про те, що Німеччина не підтримає їх", - заявила Бербок.
Також глава МЗС Німеччини розкритикувала попередні німецькі уряди за те, що вони не здатні дослухатися до попереджень про агресивні наміри РФ. Зокрема, вона засудила Християнсько-демократичний союз при ексканцлері Ангелі Меркель і Соціал-демократичну партію за будівництво газопроводу "Північний потік - 2".
"Точно так само, як "Північний потік - 2" ніколи не був суто економічним проєктом, всупереч тому, у що тривалий час хотіли вірити ХДС і СДПН, - не є збігом і те, що підводні кабелі передавання даних у Балтійському морі продовжують ушкоджуватися", - підкреслила Бербок.
Крім того, глава МЗС Німеччини висловилася щодо слів новообраного президента США Дональда Трампа про те, що європейські союзники по НАТО мають збільшити витрати на оборону до 5% ВВП.
"Ми співпрацюватимемо скрізь, де це можливо, тому що Америка залишається одним із наших найближчих партнерів і є другом протягом десятиліть. Але, якщо в певних областях ситуація стане складнішою, Європа не зіб'ється з курсу", - запевнила вона.
Допомога Україні від Німеччини - важливі новини
Раніше Німеччина оголосила новий пакет військової допомоги для України. Зокрема, до нього увійдуть новітні колісні БМП RCT-30 Boxer, сотні ударних безпілотників і БМП Marder.
Крім того, у Німеччині обговорюють новий пакет допомоги в розмірі трьох мільярдів євро, який може отримати Україна. Зокрема, "Зелена" партія Німеччини звинувачує канцлера Олафа Шольца в його блокуванні.