Маломуж вважає, що проти американської сторони гратиме Китай та Росія / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, УНІАН

Дестабілізація союзницьких відносин США та Європи негативно вплине і на самі Штати. Про це голова Служби зовнішньої розвідки у 2005-2010 рр., генерал армії України Микола Маломуж сказав в етері КИЇВ24.

"Вже ведуться неофіційні переговори. Але треба, щоб не Росія домінувала. Я прямо скажу, оперативно, дипломатично в інформаційному форматі - Росія виграла цей сегмент. До інавгурації і після інавгурації. Вона нав'язала свою модель, прорахувавши всю команду Трампа, маючи контакти з більшістю його найближчих радників і керівників, які призначені на посади, включаючи Національну розвідку", - сказав він.

За його словами, країні-агресору вдалось нав'язати свою модель американській стороні, проаналізувавши "психологічний портрет" лідера США і його команди.

Відео дня

При цьому, каже Маломуж, дестабілізація союзницьких відносин США та Європи негативно вплине і на самі Штати: бо проти американської сторони гратиме Китай та Росія. Генерал пояснив:

"Треба Трампу прокинутись, тому що для нього неочікувано буде, коли буде дуже потужний удар по самим інтересам США з боку Росії. Це буде руйнувати глобальний світопорядок, його союзницькі відносини з Європою. І відповідно, на передньому краї тут якраз і не буде активної підтримки на принципі міжнародного права України разом з Європою. В цьому плані будуть програвати і США, тому що буде свою роль грати проти США і Китай в плані конкуренції. Росія буде обігрувати його. Європа, можливо, не к контакті. І Україна, яка залишиться без підтримки змушена буде шукати альтернативи в Європі, Британії і третіх країнах. Тоді буде посилення союзу".

Напруженість між США та Європою

Як повідомляв УНІАН, днями The New York Times написало, що російський диктатор Володимир Путін уже довгий час хоче розширити свою сферу впливу в Європі. За нової американської адміністрації на чолі з президентом США Дональдом Трампом він може отримати бажане.

У виданні нагадали, що у 2007 році на конференції з безпеки в Мюнхені Путін зажадав згорнути домінуючий американський вплив і встановити новий баланс сил у Європі. Тоді йому не вдалося отримати бажаного.

Уже у 2025 році на тій самій конференції високопоставлені американські чиновники дали зрозуміти Європі, що план Путіна може здійснитися, вважають у виданні. Виступи міністра оборони США Піта Гегсета і віцепрезидента Джей Ді Венса викликали в учасників конференції побоювання, що нова американська адміністрація має намір зменшити свою співпрацю з Європою, або зовсім відмовитися від неї. Венс заявив, що головний ворог, якого він бачить зараз - це не Росія чи Китай, а Європа.

Вас також можуть зацікавити новини: