Україна дасть НАТО потрібний досвід і стратегічну глибину оборони / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, Фейсбук 47-ї ОМБр

Президент США Джо Байден має докласти нейгайних зусиль, аби якомога скоріше взяти Україну до складу НАТО. Це єдиний спосіб врятувати Україну та уникнути Третьої світової війни, вважає Евелін Фаркас, виконавча директорка Інституту Маккейна та колишня чиновниця уряду і Конгресу США.

"Вашингтон повинен негайно зробити свій крок. Президент Байден повинен зараз працювати з нашими союзниками по НАТО, щоб спонукати альянс швидко надіслати запрошення до членства в НАТО, таке, яке може швидко ратифікувати більшість членів", – написала вона в авторській статті для The Hill.

Фаркас визнає, що включення України до складу НАТО "призведе до певного ризику того, що Путін перевірить нашу рішучість". Саме тому вона пропонує скористатися двосторонніми гарантіями, які більшість країн НАТО вже підписали з Україною цього року, аби на цій дипломатичній основі розгорнути війська НАТО в Україні і тим самим стримати Росію від подальших дій. 

Відео дня

Аналітикиня наголошує, що Путін хоче ліквідувати НАТО як загрозу його прагненню відтворити Російську імперію. Тільки сильні США разом із союзниками можуть зупинити його від руйнування міжнародного порядку, вважає вона.

"Європейським союзникам — навіть на Заході — стає дедалі очевидніше, що вони цілком можуть стати жертвою нападу Росії за певних сценаріїв, які не є надуманими. (...) Швидке введення України в НАТО створить територіальну глибину для союзників по НАТО, і ми отримаємо члена, який має найбільший досвід боротьби з росіянами — і в тому, щоб виводити їх з рівноваги", – пише Фаркас.

Перспективи членства України в НАТО

Як писав УНІАН, напередодні у Байдена натякнули, що чинна адміністрація не планує брати Україну в НАТО. Так, один з головних спікерів Білого дому Джон Кірбі заявив, що США "працюватимуть з Україною" на її шляху до можливого членства в НАТО, але "найперший пріоритет – мати впевненість, що вона зможе виграти цю війну".

Варто також додати, що навіть Фінляндії і Швеції, які відповідали усім критеріям для вступу в НАТО і не мали поточного збройного конфлікту із сусідами, знадобилося рік і два роки відповідно, аби вступити в альянс після того, як вони виявили таке бажання.

Вас також можуть зацікавити новини: