Авіабаза "Рамштайн" на заході Німеччини була створена ще на початку 50-х років / фото Вікіпедія

Пентагон може вирішити закрити авіаційну базу "Рамштайн" у Німеччині та перенести її до Румунії на аеродром "Міхай Когелнічану". Про це заявив очільник румунської торгово-промислової палати Міхай Дарабан в ефірі телеканалу PS News.

За його словами, таке рішення вже знаходиться на порядку денному у Пентагоні, обговорюється та є цілком можливим. 

На думку посадовця, однією з причин, яка може вплинути на це рішення, є рідкісна для США ситуація з позитивним торгівельним балансом, а саме: Румунія купує у США більше, ніж продає. 

Відео дня

Водночас у Defense Express нагадали, що "Міхай Когелнічану" знаходиться біля узбережжя Чорного моря та за 100 км від кордону з Україною. За словами експертів, ця авіабаза має подвійне призначення, тому її використовують не лише повітряні сили Румунії та партнери по НАТО, а також і цивільна авіація. 

"Повітряними силами США вона використовується ще з 1999 року. А з 2014 року на ній постійно діє місія НАТО з повітряного патрулювання з ротацією літаків повітряних сил країн-членів Альянсу. У 2022 році у межах Atlantic Resolve на ній також розміщено піхотну бригадну бойову групу збройних сил США", - підкреслили у матеріалі.

Також відомо, що у 2021 році у розширення авіабази було вкладено 2 млрд євро, а роботи фактично розпочалися у 2024 році. Наразі триває будівництво окремої злітно-посадкової смуги та майданчиків лише під військові потреби.

Своєю чергою, як наголошують у Defense Express, авіабаза "Рамштайн" на заході Німеччини була створена ще на початку 50-х років як командна авіабаза. Тепер ж вона стала головним аеродромом та центральним авіаційним транспортним вузлом сил США у Європі. Крім того, це одна з двох авіабаз у Німеччині, де зберігається ядерна зброя для союзників. 

Також на цій авіабазі розташоване командування повітряних сил НАТО та командування повітряними силами США у Європі та Африці. Тому авіабазу "Рамштайн" варто розглядати, як одну з головних частин всіх військ США у Європі, вважають аналітики. 

"Рішення Пентагону щодо перенесення авіабази, якщо воно дійсно розглядається та буде прийнято, навіть важко оцінити з боку того, наскільки руйнівним чи позитивним для безпеки Європи воно може бути. Бо з одного боку, безболісний трансфер повного функціоналу з однієї авіабази до іншої навряд можливий. З іншого - це створення дуже потужного командно-логістичного вузла у близькості до РФ", - зауважили у Defense Express. 

Водночас експерти зауважили, що коли створювався "Рамштайн", то він перебував від радянських сил у Німецькій Демократичній Республіці всього за 200 км. 

"Тобто така близькість не стала на заваді розвитку цієї авіабази, яка тепер знаходиться у 1000 км від найближчих російських сил у Калінінграді. Водночас від "Міхай Когелнічану" до російських окупаційних військ на території України - 320 км, а до території РФ - 650 км", - додали у матеріалі.

Загроза РФ для НАТО - що відомо

Раніше генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр попередив про напад Росії на країни НАТО та назвав мету Путіна. Він наголосив, що збройні сили РФ наступного року будуть вдвічі більшими та будуть складатися вже з 1,5 мільйона солдатів, що є в рази більше для ведення війни лише в Україні.

Водночас військовий експерт Олексій Гетьман назвав можливі сценарії нападу Росії на НАТО. За його словами, РФ спробує використати гібридні методи нападу на країни НАТО, перевіряючи, як на це реагуватиме Північноатлантичний Альянс. 

Вас також можуть зацікавити новини: