Європа має на складах ще досить багато техніки, яку теоретично може переадти Україні/ twitter.com/USNATO / twitter.com/USNATO

Згідно з підрахунками, теоретично у Європи в запасі є ще сотні одиниць техніки -  бронетранспортерів, БМП, самохідних артустановок й танків, які західні союзники можуть передати ЗСУ у разі значного скорочення чи припинення підтримки з боку США. Однак, як пишуть аналітики Defense Express, варто взяти до уваги певні нюанси та "підводні камені".

Так, згідно з підрахунками OSINT-аналітика Just BeCause, німецька оборонна компанія FFG має у своїх запасах орієнтовно 100 одиниць військової техніки, переважно танки Leopard 1, щодо компанії Rheinmetall цількість техніки наводиться на загальному рівні – "значна кількість Leopard 1 та БМП Marder".

Щодо Італії вказується, що вона передала для ЗСУ значну кількість САУ M109 та половину із запасу орієнтовно в 1000 бронетранспортерів M113. Тобтощо в теорії Італія може передати ще до півтисячі БТР M113.

Відео дня

Щодо Великої Британії вказується, що на базах зберігання стоять ще орієнтовно 40 танків Challenger 2, орієнтовно 10 САУ AS90, орієнтовно 150 бронеавтомобілів класу MRAP та близько 100 гусеничних БМП Warrior. Також, за даними аналітика, Франція може виділити для ЗСУ до 200 САУ F1 та до 200 танків AMX30.

Однак аналітики Defense Express звертають увагу на те, що фактичний стан цієї техніки може бути гіршим за очікування:

"Чомусь за замовчуванням вважається, що в країнах Заходу на порядок вища культура зберігання техніки, аніж в РФ, хоча практика показує інше... Тому цілком можливо, що згадані вище бази зберігання техніки можуть виявитись просто великими майданчиками із запасом "донорів запчастин".

Крім того, варто зважати на те, що багато із згаданих вище зразків бронетехніки ще не передавались ЗСУ, наприклад британські БМП Warrior, французькі танки AMX-30 та САУ F1, а з розгортанням таких зразків техніки можуть бути свої технічні проблеми.

Зброя для України

Раніше The Washington Post писав, що Європейський Союз не може виробляти всю необхідну ЗСУ зброю та боєприпаси, а тому переходить до інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс

Авіаексперт Валерій Романенко заявля, що виробництво балістичних ракет РФ, КНДР та Іраном випереджає виробництво країнами НАТО. Він поділився, що Росія наростила темпи виробництва своїх ракет "Іскандер-М".

Вас також можуть зацікавити новини: