Зокрема до такого переліку увійшли Ariete, Оплот-М та Leclerc / колаж УНІАН, фото Вікіпедія

Європа має багато танків, які можуть ефективно показати себе на полі бою. Однак оборонний оглядач журналу 19FortyFive Айзек Зайц назвав п'ять найкращих європейських танків, які зараз перебувають на озброєнні та розповів про їхні характеристики й можливості. 

Ariete (Італія)

Ariete був розроблений компаніями OTO Melara та Iveco та є основним бойовим танком армії Італії, проте часто його вважають одним з найгірших танків НАТО, підкреслив експерт. 

"Розроблений для роботи на різних типах місцевості, Ariete оснащений передовими системами наведення і надійним броньовим захистом. Танк має сталеву та композитну броню з модульною додатковою бронею, що забезпечує ефективний захист від цілого ряду загроз. Основним озброєнням Ariete є 120-мм гладкоствольна гармата, здатна стріляти різними типами боєприпасів, включаючи APFSDS та HEAT. Танк також має 7,62-мм коаксіальний кулемет та 7,62-мм зенітний кулемет для додаткового озброєння", - додав Зайц.

Відео дня

За словами оглядача, Ariete має двигун Fiat-Iveco MTCA V12 потужністю 1250 к.с., завдяки чому максимальна швидкість розвивається до 65 км/год та має запас ходу близько 600 км по бездоріжжю.

"Мобільність та система підвіски роблять танк дуже ефективним у різних умовах, від гірських районів до міст", - зауважив експерт.

Оплот-М (Україна)

Оплот-М було створено у Харківському конструкторському бюро з машинобудування ім. Морозова для Збройних сил України. За словами оглядача, він заслуговує на місце у цьому рейтингу. 

"Створений на базі радянського танка Т-80, "Оплот-М" має низку вдосконалень порівняно зі своїми попередниками. Завдяки сучасним тепловізійним прицілам та системам управління вогнем, танк здатен точно вражати цілі на відстані понад три кілометри", - підкреслив Зайц.

Крім того, танк оснащено системою автоматичного заряджання, завдяки чому чисельність екіпажа зменшується до трьох осіб. Також "Оплот-М" має багатопаливний шестициліндровий дизельний двигун 6ТД-2 з рідинним охолодженням, який розвиває максимальну потужність 882 кВт.

Зокрема двигун може розвивати швидкість до 70 км/год, а запас ходу складає 500 км. 

"Хоча "Оплот-М" вражає на папері, його обмежене виробництво суттєво обмежує його ефективність на полі бою. Маючи парк з трьох танків, "Оплот-М" є одним з найрідкісніших танків у Європі", - зауважив експерт.

Leclerc (Франція)

Leclerc, який розробила компанія Nexter Systems, є основним бойовим танком французької армії. Він відомий своєю передовою системою управління вогнем та високим рівнем автоматизації. Крім того, Leclerc потребує екіпажу, який складається з трьох осіб, що свідчить про його оперативну ефективність. 

"Модульна композитна броня танка складається з титанових і напівреактивних шарів, що забезпечує надійний захист від різних загроз. Основне озброєння Leclerc - 120-мм гладкоствольна гармата, здатна стріляти широким спектром боєприпасів. Вона доповнюється 12,7-мм спареним кулеметом та 7,62-мм зенітним кулеметом", - пояснив Зайц.

За словами експерта, система управління вогнем танка є дуже складною, через що техніка може швидко виявляти цілі та вести вогонь. Також Leclerc має дизельний двигун V8X-1500 Hyperbar потужністю 1500 к.с., завдяки чому максимальна швидкість руху становить 71 км/год та запас ходу близько 550 км по бездоріжжю.

Challenger 2 (Велика Британія)

Challenger 2, який розробила компанія Vickers Defence Systems (зараз BAE Systems), є основним бойовим танком армії Великої Британії. Ця техніка відома своїм броньовим захистом та точністю.

"Основним озброєнням танка є 120-мм нарізна гармата L30A1, яка є унікальною серед сучасних БМП, оскільки більшість з них використовують гладкоствольні гармати. Попри нарізну гармату, Challenger 2 забезпечує високу точність і ефективність, особливо при стрільбі осколково-фугасними снарядами (HESH). Challenger 2 також має 7,62-мм коаксіальний кулемет та 7,62-мм зенітний кулемет для додаткового озброєння", - підкреслив Зайц.

Експерт підсумував, що Challenger 2 оснащено дизельним двигуном Perkins CV12-6A V12 потужністю 1200 кінських сил. Завдяки цьому танк розвиває максимальну швидкість 59/км год і має запас ходу близько 450 км по бездоріжжю.

"Удосконалена система управління вогнем та оптика танка забезпечують точне наведення на ціль та ведення вогню, що робить його грізним супротивником на полі бою", - наголосив оглядач.

Leopard 2A7 (Німеччина)

Leopard 2A7 було розроблено компанією Krauss-Maffei Wegmann. Leopard 2A7 вважається одним із найсучасніших танків у світі. 

"Leopard 2A7 має композитну броню з модульною додатковою бронею, що забезпечує винятковий захист від різних загроз, в тому числі від кінетичної енергії та вибухової реактивної броні", - пояснив експерт.

Зайц додав, що однією з особливостей Leopard 2A7 є його озброєння, адже танк оснащений 120-мм гладкоствольною гарматою L/55, здатною стріляти різними типами боєприпасів, включаючи бронебійно-реберно-стабілізовані осколково-фугасні снаряди (APFSDS) та осколково-фугасні протитанкові снаряди (HEAT).

Також цей танк має 7,62-мм коаксіальний кулемет та 7,62-мм зенітний кулемет для додаткового озброєння.

"Рухливість танку забезпечує дизельний двигун MTU MB 873 Ka-501 потужністю 1500 кінських сил. Цей двигун дозволяє Leopard 2A7 розвивати максимальну швидкість 72 км/год та мати запас ходу близько 450 км по бездоріжжю. Удосконалена система управління вогнем та оптика забезпечують високу точність та ефективність ураження цілей на великих відстанях", - додав оглядач.

Інші цікаві матеріали про танки

Як писав УНІАН, раніше США різко прискорили модернізацію танків Abrams. Серед ключових змін: автозавантажувач, активний захист, оновлена трансмісія, покращена ергономіка та бойові системи.  

Водночас The Telegraph писав, що танки Leopard 2 вкрай погано показали себе на полі бою в Україні. За словами українських військових, цей танк має обмежене застосування.

Вас також можуть зацікавити новини: