Військовий Руслан Піддубний розповів про використання дронів зі штучним інтелектом у війні / кадр з відео

Штучний інтелект став менше застосовуватися в дронах на полі бою в Україні. Про це командир батальйону безпілотних систем "Антарес" бригади НГУ "Рубіж" Руслан "Бос" Піддубний сказав в інтерв'ю для Армія TV.

"Я поясню чому. По-перше, і я думаю, це головна причина – це теж коштує недешево. По-друге, коли противник почав обшивати свою техніку "мангалами", над якими усі гучно сміялися, але це спрацювало, і ті зони ураження, які штучним інтелектом відслідковувалися на техніці – вони були захищені звичайними обшитими сітками", – пояснив Піддубний.

Задум був таким, що якщо засоби радіоелектронної боротьби заглушать сигнал дрону, тоді за допомогою штучного інтелекту буде самозахоплення цілі, до якої цей дрон має долетіти.

Відео дня

"Але, якщо танк повністю обшитий або БМП, воно влучить, але шанс, що воно влучить саме туди, куди треба – облетить перешкоду – немає такого", – заявив Піддубний і додав, що зараз опрацьовується вирішення цього питання.

Окрім того, він пояснив "плюси" і "мінуси" оптоволоконних дронів.

Піддубний розповів, що оптоволоконний дрон є таким самим безпілотником, як і дрон типу FPV, але літає не на радіочастотах, а має під'єднані звичайні оптоволоконні шнури, які використовуються для з'єднання з інтернетом. Ці шнури тягнуться від позиції запуску такого дрона

"У нього є свої недоліки. Тобто він передає дуже гарну картинку, керується він теж дуже гарно і загасити РЕБом його неможливо зараз майже. Але якісь маневри там дуже вліво, дуже вправо, якщо візьмеш – це оптоволокно може обірватися. Воно крихке саме на злами. Тобто, чим пряміше літаєш – тим далі долетиш", – сказав Піддубний.

За його словами, такі дрони масово можна використовувати навпроти небезпечних танкових напрямків.

"Там, де ми чекаємо техніку – навпроти цих зон я би виставляв такі дрони", – додав Піддубний.

Окрім того, оптоволоконні дрони можна використовувати проти піхоти, але у тих випадках, коли спостерігається певне скупчення ворожих сил. Ці дрони дорого використовувати проти піхоти.

"Коли воно буде більше маштабно у нас – тоді по піхоті вони теж будуть летіти, і дуже влучно", – прогнозує Піддубний.

Українські дрони на штучному інтелекті

Станом на жовтень повідомлялося, що штучний інтелект (ШІ) підвищив рівень влучності українських безпілотників з нижче 50 відсотків у 2023 році до майже 80 відсотків цього року. У зв'язку з цим Україну називали "випробувальною лабораторією для майбутнього війни" лише в розробці технологій і військовому використанні БПЛА.

Військово-морський експерт видання Defense Express, капітан першого рангу у відставці Володимир Заблоцький розповідав, що безпілотні морські платформи Sea Babу з встановленим кулеметом теж використовують для своєї роботи штучний інтелект.

Вас також можуть зацікавити новини: