На початку повномасштабного вторгнення Росія очікувала, що швидко захопить Київ, тому перекинула велику частину своєї техніки в Україну разом з найсучаснішим обладнання. Однак українці досягли успіху, не допустивши прориву окупантів до столиці та знищивши купу ворожої техніки під час бойових дій. Таким чином зараз Росії доводиться використовувати запаси з радянських часів, адже постачання нової бронетехніки зменшується, пише The Wall Street Journal.
У виданні нагадали, що компоненти до техніки, які Росія отримувала із західних країн, стали недоступними через введення санкцій.
"Навесні 2023 року кадри, на яких російські танки десятиліттями перевозять у вагонах поїздів до України, спонукали російських телевізійних експертів жартувати, що незабаром Москва може почати знімати з постаментів пам'ятників танки Т-34, які брали участь у Другій світовій війні", - зазначили у матеріалі.
Таким чином у виданні вважають, якщо союзники продовжуватимуть надавати військову допомогу Україні, то Росія не матиме засобів для ведення війни.
"У них нічого не залишилося. Вони вичерпали свої резерви", - заявляв у серпні 2023 року очільник української військової розвідки Кирило Буданов.
Водночас у WSJ зазначили, що Буданов недооцінив великий розмір російських запасів, які залишилися після розпаду СРСР.
У виданні додали, що військові витрати РФ досягли пострадянського максимуму, тому планується, що в наступному році вони зростуть до понад 120 млрд доларів, що буде становити понад 30% від загальних витрат.
Своєю чергою Майкл Гьерстад, який стежить за російською армією в Міжнародному інституті стратегічних досліджень, наголосив, що наразі РФ виробляє нові та відремонтовані танки з такою швидкістю, з якою вона їх втрачає на фронті, тобто 100 одиниць на місяць.
"Так, є дефіцит, але він не такий очевидний, як багато хто думає. Відновлення Росії відбулося набагато краще, ніж я міг собі уявити", - підкреслив експерт.
Крім того, українські та західні розвідники розповіли, що росіяни пристовувалися до своїх втрат. Зокрема вони посилають хвилі піхоти вперед невеликими групами, а танки ховають у лісосмугах, аби вести вогонь по українцям здалеку.
Таким чином це допомогло Росії зберегти свої запаси бронетехніки, просуваючись на сході України.
"Росія не може підтримувати таку інтенсивність наступальних операцій вічно, але вона адаптується, щоб продовжити цей термін.. Українці не мають часу чекати, поки у росіян закінчиться техніка", - зауважив старший науковий співробітник Фонду Карнегі, який регулярно відвідує українські підрозділи на передовій, Майкл Кофман.
Втрати РФ на війні - останні новини
Раніше військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що за час повномасштабної війни в Україні Росія втратила понад 600 одиниць авіації, зокрема, понад 300 літаків. За його словами, переважна частина знищених або пошкоджених літаків РФ наразі не виробляється.
Також військовий аналітик, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман розповів, що північнокорейські війська в Курській області наступають у лінію та діють не так, як російські окупанти. Він зазначив, що така тактика солдатів КНДР прописана в бойових статутах Радянської армії часів Другої світової війни, через що вони і несуть шалені втрати.