Також експерт наголосив, що ті літаки, які використовує Росія в Україні, мають мало годин нальоту через те, що їм вже понад 30 років / фото Вікіпедія

Російська авіація зазнає значних втрат у війні проти України, попри заяви американських чиновників про мінімальний вплив бойових дій на військово-повітряні сили РФ. Про це пише Стів Балестрієрі, який служив унтерофіцером та сержантом Сил спеціальних операцій армії США для видання 19FortyFive

"Хоча Росія спочатку була націлена на швидку перемогу, тривалий конфлікт призвів до значних втрат авіації, в тому числі сучасних винищувачів Су-30, Су-34 і Су-35. Атаки України на російські аеродроми в поєднанні зі старінням російського флоту і обмеженими виробничими можливостями створюють нестійку ситуацію для російських ВПС", - підкреслив експерт.

За словами Балестрієрі, прибуття F-16 в Україну ще більше посилює проблеми РФ, вказуючи на те, що агресор програє битву на виснаження у повітрі. 

Відео дня

Водночас американські офіційні особи не згодні з тим, що російські військово-повітряні сили перебувають у поганому стані. Зокрема голова Європейського командування США та верховний головнокомандувач НАТО Крістофер Каволі заявив, що Росія втратила лише 10% своєї авіації.

"Ми не бачимо значних втрат у повітряному просторі, особливо в авіації далекого радіусу дії та стратегічній авіації. Стратегічні сили Росії, авіація дальньої дії, кібернетичні можливості, космічні можливості і можливості в електромагнітному спектрі не втратили жодного потенціалу. Військово-повітряні сили втратили деякі літаки, але лише близько 10 відсотків свого флоту", - підкреслив Каволі під час квітневих свідчень у Палаті представників Конгресу США.

За даними українського Генштабу, ЗСУ збили 347 літаків та 325 гелікоптерів армії РФ з лютого 2022 року. Такі заяви не були перевірені незалежними експертами. Проте в березні 2024 року американський аналітичний центр Rand опублікував матеріал, в якому йшлося про те, що на початку вторгнення у 2022 році російські ВПС становили менше як 75% від їхньої кількості. 

"Трохи більше половини російських літаків, що використовуються в Україні, старші за 30 років, і у них залишилося мало годин нальоту. На відміну від битви за живу силу, росіяни програють цю битву на виснаження", - вважає експерт видання 19FortyFive.

Балестрієрі наголосив, через те, що українським військовим не вистачає зенітно-артилерійського озброєння, вони атакують російські аеродроми, аби зменшувати можливість Росії завдавати по Україні повітряні удари. 

"Київ, схоже, дотримується чіткої стратегії, щоб змусити ПКС (Повітряно-космічні сили РФ - УНІАН) або звільнити свої бази в межах кількох сотень миль від кордонів України, або виділити непомірну кількість систем протиповітряної оборони для їх захисту", - написав експерт з військово-повітряних сил Джастін Бронк у статті для Королівського інституту об'єднаних збройних сил, британського аналітичного центру.

Експерт вважає, якщо українські дрони можуть завдавати ударів вглиб території РФ, то багато російських аеродромів стають вразливими для українських атак. 

"Це ще один невеликий, але ефективний метод виснаження російських ПКС, що сприяє подальшому виснаженню їхнього повітряного флоту швидше, ніж вони можуть виробляти нові літаки. Прибуття винищувачів F-16 зі США посилило обороноздатність України. Російські військові блогери нарікали на збитий у жовтні СУ-34 "Фулбек", який зіткнувся з F-16. Це також спосіб розпалити настрої проти США. Але суть в тому, що російські ПКС не можуть дозволити собі довго зазнавати таких втрат; вони не зможуть замінити літаки, які вже втратили", - підсумував Балестрієрі.

Розробки зброї у РФ - останні новини

Як писав УНІАН, у Росії створили небезпечний дрон-камікадзе. За словами військового експерта, цей безпілотник не призначений для роботи по передовій, основна небезпека від нього - це наші ближні тили.

Також експерти підрахували, скільки "нових" Ту-160 та Ту-22М3 побудувала РФ. Фахівці підкреслили, що Росія вже не має можливості виготовляти "з нуля" нові бомбардувальники Ту-160 і Ту-22М3.

Вас також можуть зацікавити новини: