На думку експертів, ці доповнення, які схожі на волосся, мають утримувати на відстані невеликі безпілотники на фронті / колаж УНІАН, фото 199 навчальний центр ДШВ ЗСУ, скриншот

На фронті в Україні помітили російську бойову машину з незвичним виглядом, а саме з гострою "щетиною" та довгим хвилястим "волоссям". Таку модифікацію показали на російському пропагандистському телеканалі, яку назвали новітнім імпровізованим захистом, що використовується для протидії безпілотникам, пише The Telegraph

Йдеться, швидше за все, про машину, яка є іржавою БМП-1. Вона була покрита металевими листами в рудиментарній конструкції, яку вперше використали під час Першої світової війни для прикриття слабких місць в обороні.

Проте тепер Росія додала кучеряві сталеві снопи, які нависають над відкритою, оголеною задньою частиною машини, а з боків отворів стирчить густа "щетина", яка схожа на віник. 

Відео дня

У виданні зазначають, що ці доповнення, які схожі на волосся, мають утримувати на відстані невеликі безпілотники, які насичені вибухівкою. 

За словами військового аналітика RUSI Олександра Данилюка, він раніше ніколи не бачив, аби такі засоби захисту використовували на полі бою. 

Також стало відомо, що таку пересувну БМП, яка нагадує сарай, показав державний телеканал "Россия1" на початку цього тижня недалеко від Часового Яру, що на Донеччині, де окупанти активно намагаються просунутися. 

Своєю чергою український експерт з питань озброєнь та редактор Defence Express Валерій Рябих вважає, що "волосся" та "щетина" використовуються для "передчасного спрацьовування запобіжників на боєголовках ПТРК, щоб запобігти важким ушкодженням для тих, хто і що знаходиться під імпровізованим захистом".

За його словами, такі саморобні прилади є частиною ширших зусиль для захисту бронетехніки від зростаючої кількості все більш досконалих безпілотників.

Рябих додав, що "волохата" БМП може бути відповіддю на нові безпілотники, які використовують обидві сторони.

Війна в Україні - останні новини

Раніше 110 ОМБр повідомила, що у Великій Новосілці, що на Донеччині, росіяни не можуть далі просуватися, адже потрапили у "вогневий мішок". Наразі у цьому населеному пункті активно працює українська аеророзвідка, яка фіксує пересування та місцезнаходження окупантів.

Також стало відомо, що в Україні створюють потужну систему захисту від російських дронів. В цю систему будуть інтегровані ранні розробки компанії "Атлас", які вже продемонстрували свою ефективність на фронті. 

Вас також можуть зацікавити новини: