Наразі невідомо, чи ця САУ є одиничною або росіяни планують її масове виробництво / колаж УНІАН, скриншоти

Нову самохідну артилерійську установку (САУ) у РФ, ймовірно, створили в рамках проєкту, який був обумовлений наявністю певної кількості установок "Гіацинт-Б" та "Мста-Б", частину яких збиралися залучити у "гібриді". Однак, на думку аналітиків, у процесі його виконання плани росіян зазнали певних змін через втрати на фронті. 

Як пише Defence Express, за даними The Military Balance 2024, на початок минулого року армія РФ мала 550 буксированих гаубиць "Гіацинт-Б" та тільки 250 "Мста-Б". Порівнюючи з 2022 роком, це співвідношення також зберігалося: 1100 одиниць "Гіацинт-Б" проти 750 "Мста-Б". Ці цифри вказують на швидке зменшення запасів буксированої артилерії через війну в Україні та можливі мотиви створення нового артилерійського "гібриду".

"Наведені цифри покажуть не тільки темпи вибивання буксируваної артилерії армії РФ у війні проти України, але й також можуть вказати на логіку, за якої рашисти пішли на створення одного артилерійського "франкенштейна" під "Гіацинт-Б", - йдеться у публікації.

Відео дня

Зокрема автори звертають увагу на те, що наприкінці грудня 2024 року стало відомо, що у росіян з'явилась нова колісна САУ, яка поєднує артилерійську частину від "Гіацинт-Б" та шасі "Вощина" від 2С43 "Мальва". Конструкція цієї САУ була прихована за численними решітками та "мангалами", але нещодавно з’явилося фото без них, що дозволяє краще оцінити цю систему.

Поки що невідомо, чи ця САУ є одиничною або росіяни планують її масове виробництво. Однак вибір "Гіацинт-Б" може пояснюватися необхідністю адаптувати проєкт під доступні ресурси.

"Цей "франкенштейн" під "Гіацинт-Б" цілком може бути спробою росіян дещо раціоналізувати свій проєкт по колісній САУ 2С43 "Мальва", про існування якої стало відомо ще у 2019 році, тобто задовго до початку повномасштабного вторгнення РФ до України", - припускають аналітики.

Можливо, коли творці 2С43 "Мальва" розробляли цю САУ саме під артилерійську частину від "Мста-Б", то розраховували, що на складах зберігання таких гаубиць є достатньо. Бо, дійсно, на початок 2022 року у РФ було на консервації приблизно 600 "Мста-Б". Тобто, проєкт міг мати економічно виправданий вигляд.

Проте активне зняття "Мста-Б" із консервації для бойових дій зменшило ці запаси. Тому перехід на "Гіацинт-Б", який залишався у більшій кількості, міг стати вимушеним рішенням для продовження проєкту колісних САУ.

Аналітики приходять до висновку, що новий "гібрид" може бути спробою росіян оптимізувати витрати та адаптувати проєкт 2С43 "Мальва" до реальних ресурсів.

"Але в міру того, як рашистам доводилось знімати із консервації буксировані 152-мм гаубиці, то ставка на "Мста-Б" як складову під нову колісну САУ ставала менш виправданою. Так на цьому тлі у ворога й могла виникнути ідея "апгрейду" проєкту 2С43 "Мальва" під артилерійську частину від "Гіацинт-Б", - припускають фахівці.

Нова зброя РФ - що відомо

Нагадаємо, наприкінці грудня 2024 року стало відомо, що армія РФ почала використовувати на фронті нову колісну самохідну артилерійську установку (САУ), яка ймовірно є модифікацією 152-мм самохідної гаубиці 2С43 "Мальва".

Як повідомив "Мілітарний", в цілому нова САУ має аналогічне з 2С43 компонування, та ймовірно використовує всі ті самі елементи що і "Мальва", включно з системою наведення, окрім артилерійської частини.

Нова САУ, замість 152-мм гаубиці 2А64, отримала артилерійську частину від далекобійної гармати 2А36 "Гіацинт-Б", що дозволило збільшити максимальну дальність вогню САУ звичайними уламково-фугасними боєприпасами з 24,7 км до 30,5 км та активно-реактивними снарядами з 29 км до 33,1 км.

Вас також можуть зацікавити новини: