За словами експерта, для того, аби протидіяти таким ракетам, Україні потрібно посилити свою ППО / скриншот

Аналітик та авіаексперт Костянтин Криволап припускає, що учорашній удар по Києву був здійснений північнокорейською ракетою комплексу KN-15. Про це він сказав в ефірі на Radio NV.

"Ми не змогли зафіксувати момент запуску. Чому? Скоріш за все, тому що все наше ППО, радіотехнічні війська, які обслуговують цю задачу - виявлення ворожих ракет - не контролювали відстань більше ніж 500 км. Це максимальна дистанція, з якої зазвичай можуть бити KN-23 і Іскандери-М. Скоріш за все, ця відстань учора була більшою. Далі, ми не бачили це за допомогою радарів Patriot скоріш за все. Тому що збивали в останній момент і тривога була оголошена значно пізніше, ніж сталися вибухи", - зауважив Криволап.

Він нагадав, що минулого року було непідтверджене повідомлення стосовно того, що росіяни отримали від Північної Кореї п'ять комплексів KN-15. 

Відео дня

"І якщо зважити на характеристики цієї ракети (застосованої 18 січня 2025 р. по Києву), хоч ця інформація і не була підтверджена, хоч і наш ГУР сказав, що це все фейк, і що таке неможливо, але може зараз, останнім часом Північна Корея все ж таки поставила росіянам ці комплекси KN-15. І якщо це так, то це буде викликати досить серйозні політичні і військові взагалі наслідки стосовно поставок і стосовно міжнародної реакції на цю подію", - сказав експерт.

Криволап звернув увагу, що для ефективної протидії KN-15 Україні потрібно посилити систему ППО протиракетними комплексами THAAD  або Іджис, яких в нас поки нема.

Він пояснив, що KN-15 діє на відстані 1,2-2 тис. км, ракети заходять на ціль з великої висоти. Причому швидкість ракети наближається до гіперзвукової, тобто до 5 махів. З наявними на сьогодні в нас засобами ППО ми зможемо виявити такі ракети і збити їх лише коли вони наближаються вже до землі.

"Це можна збити протиракетними комплексами THAAD або Іджис, яких у нас немає, але які ми просили. Цими комплексами воно вражається, коли ракета на найвищій ділянці - 250-300 км над землею. А зараз, коли уламки просто над головою у людей, це все одно призводить до руйнувань", - зазначив Криволап.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці минулого року ЗМІ поширили інформацію, що Північна Корея могла передати РФ балістичні ракети Pukguksong-2, які в американській класифікації відомі як KN-15. Однак у ГУР дали відповідь, що ця інформація є фейком.

Обстріл Києва 18 січня - що відомо

Учора, 18 січня, близько 6 ранку Росія атакувала Київ балістикою. Приліт був у Шевченківському районі столиці, в мікрорайоні Лук’янівка. Спочатку відбулися вибухи, після яких пролунав сигнал повітряної тривоги.

Внаслідок ворожої атаки загинули троє людей, ще троє поранені. Також через російську атаку було частково зруйновано виробничу будівлю, заклад харчування, бізнес-центр, торгівельний центр, магазин та 10 автомобілів. Відбулось пошкодження водопровідної магістралі.

Вас також можуть зацікавити новини: