На фронті з’являється все більше fpv-дронів на оптоволокні. Однак, як зазначив в інтерв'ю УНІАН воєнний експерт Валентин Бадрак, навряд чи вони призведуть до революції у війні.
Він зазначив, що у цьому питанні Україна відстає від Росії, яка першою зробила дрони на оптоволокні. однак українські розробники теж уже показали свій зразок такого дрона.
Як зазначає експерт, такі дрони на оптоволокні дійсно стійкі до РЕБ, однак навряд чи стануть чимось революційним через нюанси у їх застосуванні.
"Вони використовуються на дуже невелику відстань. Умовно кажучи, це як собака на повідці. І цей повідок не можна зробити безкінечним. Також саме по собі оптоволокно не є суперовою технологією, бо рветься", - пояснив він.
Він висловив думку, що оптоволокно дійсно тимчасово буде грати велику роль, але домінувати не буде, оскільки швидко з’являються нові розробки, серед них - використання у дронах штучного інтелекту.
Він не вказав точну кількість таких дронів на фронті, нагадавши лише, що президент України нещодавно сказав, що на фронт, в тому числі за участі волонтерів, вже відправлено 1 мільйон fpv-дронів.
Війна дронів
Волонтерка, засновниця "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська зазначила, що Україна зараз вже технологічно програє Росії у війні дронів, хоча раніше випереджала її.
Розробник розвідкомплексів Андрій Липовий втішив, що Україна практично наздогнала Росію та навіть отримала певну "невелику перевагу". На його думку, Україні вдасться закріпити домінування над РФ у цій галузі вже у 2025 році.