Сергій Флеш розповів про нові дрони ворога / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, t.me/serhii_flash

У війні дронів новий етап: росіяни почали масово застосовувати безпілотники на оптоволокні, невразливі для систем РЕБ. Про це в інтерв’ю LIGA.net розповів фахівець з воєнного зв'язку Сергій Бескрестнов, також відомий як воєнний блогер "Сергій Флеш". 

За його словами, класичні радіокеровані дрони залишаються і в осяжному майбутньому залишаться основою безпілотного парку, адже вони дешевші та простіші у використанні. 

"Дрони на оптоволокні дорожчі. Їхня ціна збільшується безпосередньо на вартість котушки (на 5 або 10 км) – це близько $500. Але для нашого супротивника ціна – не проблема. Вони це довели, коли почали застосовувати FPV із нічними тепловізорами, збільшивши вартість дрона на $300-400. Зараз вони це показують, масштабуючи випадки застосування дронів на оптиці", – розповідає Сергій Флеш.

Відео дня

Експерт зазначає, що зараз у Китаї кілька фабрик спеціально для росіян перемотують оптоволокно з великих заводських бобін на малі котушки. Це означає, що незабаром у росіян стане більше дронів на оптоволокні.

"Спочатку дрони на оптоволокні фіксували на Курському напрямку в малих кількостях. Зараз до нього вже додалися Покровський та Курахівський напрямок, Куп'янськ. Ми їх фіксуємо скрізь і кількість зростає", – наголошує блогер.

За словами Сергія Флеша, завдяки тому, що зв’язок між оператором і безпілотником здійснюється через оптоволокно, яке тягнеться за дроном, БПЛА стає невразливим для систем РЕБ. Адже ті глушать саме радіосигнал. Тож такі дрони "на прив’язі" застосовують, коли потрібно за будь-яку ціну знищити важливий об'єкт, закритий РЕБом – наприклад, танк Abrams чи Leopard.

"Якщо росіяни вірять, що ціль того варта – вони обривають оптику по три-чотири рази, але продовжують відправляти нові дрони. Тому дрони на оптоволокні однозначно використовуватимуться як точкове застосування для важливих об'єктів", – пояснює Флеш.

Технології війни в Україні: останні новини

Як писав УНІАН, в Україні створили новий безпілотний комплекс, який складається з розвідувального дрона "Шарк" та ударного безпілотника, що отримав назву RAM-2X. Новий дрон-камікадзе отримав Х-подібні аеродинамічні поверхні. Його можна назвати "аналогом" американського Switchblade або російського "Ланцета".

Також ми розповідали, що на фронті частіше почали використовувати безпілотники зі штучним інтелектом, які обходять засоби РЕБ. Також помітно збільшилася дальність польоту безпілотників. Якщо на початку 2023 року, під час масового впровадження БПЛА, вони могли пролетіти всього близько 10 кілометрів, то зараз польоти на 30 км - звична річ.

Вас також можуть зацікавити новини: