Російські окупанти запускають по ЗСУ дрони-камікадзе "Молнія" з мінами ТМ-62 як бойовою частиною. Водночас, за словами фахівців, є кілька недоліків у використанні цих небезпечних засобів: вага, проблеми з керуванням тощо, пише Defence Express.
Зазначається, що росіяни активно використовують літакові дрони-камікадзе, виготовлені з мінімальними витратами. Такі БПЛА створюють із максимально спрощених матеріалів, фактично "з палок", адже їхнє головне завдання – здійснити лише один політ.
Раніше ці дрони оснащували відносно стандартними бойовими частинами, як-от кумулятивними гранатами для РПГ-7 чи саперними зарядами КЗ-6, подібними до тих, що використовують у "Ланцеті".
"Тепер вони перейшли на значно більші за розміром та небезпекою бойові частини", - йдеться у публікації.
Зокрема, за словами фахівців, на БПЛА все частіше встановлюють протитанкові міни ТМ-62, які мають вагу близько 10 кг, з яких понад 7 кг – вибухівка. Ці міни призначені для атак по укриттях українських захисників.
Однак такий апгрейд спричинив низку технічних проблем. Через значну вагу міни запуск дронів "Молнія" з наземної катапульти став неможливим: вони одразу втрачають висоту після старту:
"Дрон одразу після запуску просідає на кілька метрів. Саме тому росіяни почали підіймати пускові на верхні поверхи будинків".
Також експерти звертають увагу на те, що оснащення міною ТМ-62 вимагає зняття частини фюзеляжу, а це негативно впливає на аеродинамічні характеристики. Крім того, додаткове навантаження знижує дальність польоту та погіршує керованість дрона.
Попри ці обмеження, ворог неодноразово застосовував "Молнія", її двомоторну модифікацію "Молнія-2" і "Привет-82" на відстанях понад 30 км. Проте визначити точне зменшення дальності через нештатне навантаження складно.
"Але прив'язка ворога саме до багатоповерхівок для їх використання вже є непоганим фактором, який дозволяє звузити пошук точок запуску. Особливо враховуючи меншу дальність використання цих дронів із ТМ-62", - зазначають експерти.
Виробництво КАБів Росією
Нагадаємо, у РФ зараз ведеться виробництво нових далекобійних бомб, які сягатимуть 150-170 кілометрів. Як зазначив авіаційний експерт Богдан Долінце, окупанти через наближення до адміністративних кордонів Дніпропетровщини частіше використовують по регіону саме КАБи.
Він сказав, що захоплення великих індустріальних міст України для РФ - у пріоритеті. Відстань від лінії фронту - від окупованого села Солоне в Донецькій області до адміністративних кордонів Дніпропетровщини - скоротилася до менш ніж семи кілометрів. Та російські війська мають можливість завдавати ударів КАБми та артилерією по прикордонних громадах області.