Експерти спрогнозували, які ракети може розробляти Україна/ колаж з фото УНІАН та ua.depositphotos.com

Нещодавно президент України Володимир Зеленський оголосив про те, що Україна вже працює над чотирма видами власних ракет. Жодних деталей про те, які це саме ракети не розголошувалося, тож крім відомого "Нептуна" та нової балістики, про випробування якої було повідомлено, Україна має ще дві таємничі ракети, зазначають у Defense Express. Водночас заступниця міністра стратегічних галузей промисловості Ганна Гвоздяр відзначила, що Україна на сьогодні працює над більш ніж однією вітчизняною балістичною ракетою.

"Звичайно, поки що зарано впевнено стверджувати, які саме розробки є в активі української оборонної промисловості, але водночас цілком зрозумілим є той факт, що нашим Силам оборони потрібні зокрема й аеробалістичні ракети, що яскраво демонструє успіх удару Ізраїлю по Ірану", - зазначають експерти.

Так, у Defense Express нагадують про рішення Ізраїлю адаптувати їхню балістичну ракету Lora для пусків з винищувачів F-16. При цьому у наземному варіанті ця ракета має дальність у 400 км, тож як аеробалістична вона може нищити цілі на значно більшій відстані.

Відео дня

"Успіх з Air Lora дозволяє стверджувати, що той же ATACMS цілком можна перетворити на аеробалістичну ракету, щоб отримати значно більшу дальність. Крім того, західні ЗМІ задумувалися щодо аналогічної долі і для наступниці ATACMS - нової американської ракети PrSM", - вказують експерти.

Крім того, вони вказують також на приклад Індії, де ракету "поверхня-поверхня" було модифіковано для пусків з літака. Йдеться про МіГ-29 і ракету Rampage (аналог GMLRS для HIMARS), дальність якої завдяки інтеграції на літак зросла з 80 км до 250 м.

Виробництво зброї в Україні

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що наступного року Україна продовжить нарощувати власне оборонне виробництво, зокрема, планується виготовити не менше 30 тис. далекобійних дронів та 3 тис. ракет. В тому числі випускатимуть ракети "Нептун", зокрема, й нових покращених моделей.

Водночас у WSJ писали, що ракетній програмі України не вистачає фінансування і потужностей, через що її ефективність буде обмежена і Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки.

Вас також можуть зацікавити новини: