Темпи виробництва Росією, КНДР і Іраном балістичних ракет в значній мірі випереджають світове виробництво / колаж УНІАН, фото Вікіпедія, скріншот

Виробництво балістичних ракет Росією, Північною Кореєю та Іраном сумарно є більшим за нинішнє виробництво всіма країнами НАТО, зазначає авіаексперт Валерій Романенко. Про це він сказав в ефірі Київ24, говорячи про балістичні ракети КНДР і Росії.

"Темпи виробництва Росією, Кореєю і Іраном (балістичних ракет, - ред) в значній мірі випереджають світове виробництво, якщо взяти НАТО повністю, зі Сполученими Штатами", - стверджує Романенко.

Зокрема, за його словами, США поки що не мають в серійному виробництві ракет середньої дальності, а Росія та Північна Корея вже мають. І Іран вже має ці ракети, по Ізраїлю стріляють саме такими ракетами.

Відео дня

За словами експерта, більшість ракет, які випускає РФ по Україні, це власне виробництво, а не північнокорейські ракети.

"Загалом більшість ракет, якими атакує РФ, - це російські. Ну, і це з логіки подій зрозуміло, що Корея не здатна випускати ракети у великій кількості. Росія наростила темпи виробництва своїх ракет "Іскандер-М" і "Кинжалів". Але "Кинжалів" там в десятеро менші темпи випуску... Росіяни здатні випускати до 50 балістичних ракет на місяць. Плюс 2-4 аеробалістичні ракети "Кинжал". Це балістика малої дальності. Якщо брати середньої дальності, то реально в Росії її нема, одиниці. У Кореї в товарних кількостях цих ракет теж нема, але вони розроблені, випробовувались і якась невелика кількість стоїть на бойовому чергуванні", - розповів Романенко.

За його інформацією, у Північної Кореї є три різні типи балістичних ракет, які знаходились в серійному випуску, у Ірана два типи. Експерт розповів:

"Дальнього радіусу дії у Кореї ракети знаходяться лише на стадії створення - проєктуання-випробування. А середньої дальності в них є 3 типи ракет Hwasong-9, Hwasong -5 і Hwasong-6. Це ракети, які створені на базі старих радянських ракет "Ельбрус". Але Північна Корея старанно все це копіює, вдосконалює, застосовуючи найсучаснішу західну радіоелектроніку, в тому числі зі США".

Говорячи конкретно про північнокорейські ракети KN-23, які летять по балістичній траекторії і якими Росія вже не раз била по Україні, Романенко сказав, ці ракети КНДР по характеристикам "в основному переважають в негативну сторону для росіян". 

За словами експерта, з позитивного для росіян тільки більша дальність цих ракет, ніж у російських.

"Ракета KN-23 - це основна ракета, яка застосовується. Про KN-24 поки що жодної інфорамції не було. А KN-23 - це ракета, зроблена з використанням конструкції російської ракети "Іскандер-М". Ця ракета в корейському варіанті має більшу дальність. Причому є два варіанти - є дальність 690 км проти 500 км у російської, а інша - до 900 км, але ракета вже довша. Тобто корейці доточили двигун, збільшили довжину корпусу за рахунок чого додали ракетного палива", - пояснив Романенко. 

А з негативів KN-23, за його словами, це те, що корейська ракета примітивніша за конструкцією та не захищена від РЕБу. 

"Десь у серпні підводили пуски корейських ракет. Там було 24 пуски, з них лише два потрапили в район цілі. Всі інші попадали де завгодно. Крім того, корейські ракети реагують на радіоелектронні перешкоди. І скоріш за все, в районі цілі (вже при атаках по Україні) вони попадали під перешкоди і не могли нікуди влучити. Бо аналіз залишків корейських ракет показав, що там нема навіть захисту обмотки дротів в середині. Там всі дротові з'єднання йдуть без жодного захисту. Через це РЕБ може на них впливати. Крім того, пишуть, бойова частина на 50-100 кг менша, ніж на російських", - зазначив експерт. 

Удар РФ по Дніпру ракетою "Орєшник"

Як повідомляв УНІАН, 21 листопада Росія завдала по Дніпру удар новою балістичною ракетою з імовірними характеристиками на межі середньої та міжконтинентальної дальності.

За словами керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, оголошена главою Кремля Володимиром Путіним ракета "Орєшник", якою було завдано удару по Дніпру, насправді називається "Кедром". Ця ракета не є серійним виробом і є експерементальною. На жовтень у Росії могло бути два або більше таких дослідних засобів.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що застосування Росією нової експериментальної балістичної ракети "Орєшник" - це плювок Путіна в обличчя усім тим, хто прагне справжнього миру. 

Також учора Reuters повідомило, що дослідники зі США на основі супутникових знімків встановили, що Північна Корея значно розширює ключовий завод із виробництва балістичних ракет, які Росія застосовує у війні проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: