В Україні в даний час існує понад 50 виробників наземних дронів, які пройшли сертифікацію, первинні тести та зафіксовані у Міністерстві оборони як виробники.
Про це повідомив військовий експерт по зв'язку Сергій Флеш в коментарі радіо Свобода. "З них приблизно 17 чи 20 сертифіковано за стандартами НАТО. Тобто ми говоримо про те, що у нас сформувався прошарок виробників, які готові виробляти ці наземні дрони", - зазначив експерт.
Він додав, що наземні дрони можуть виконувати багато різноманітних завдань. "У нас як мінімум зараз 2 або 3 виробники, які серійно їх роблять для ЗСУ, і ці дрони вже надходять на озброєння та застосовуються", - зазначив Флеш.
За його словами, один з бойових наземних дронів ЗСУ застосовують точково. Наразі його модернізують, щоб використовувати більш ефективно. "Він був озброєний крупнокаліберним кулеметом "Браунінг" 12,7. Наведення здійснювалось за допомогою оптичного модуля. Ми мали можливість до 2 км вести прицільний вогонь. На ньому наявний балістичний калькулятор, тобто ми просто виставляємо відстань в балістичний калькулятор, прицілюємось і ведемо вогонь. Тобто все автоматично. Він дуже точно працював", - розповів Флеш.
"Навіть під час кількох наших бойових виїздів було зафіксовано радіоперехоплення під час переговорів ворога, де він казав, що, як йому здавалося, по ньому працює БМП", - сказав зв'язківець.
Флеш пояснив, що тоді військові застосовували багатоцільові патрони, що вибухали, і ворог думав, що по них працює БМП з дуже великої відстані, тому що її не чути. "А ми були до ворога насправді на відстані 800 метрів", - сказав він.
При цьому експерти зазначили, що встановити на вантажну платформу бойовий модуль з кулеметом чи гранатометом не важко, але про масштабне застосування подібних платформ не йдеться.
Як сказав головний редактор військового порталу Defence Express Олег Катков, мова йде про створення саме загальної системи з цими наземними дронами, які будуть виконувати комплексні задачі. Стояти на забезпеченні підрозділів і мати місце в строю.
Важливий момент у використанні наземних дронів – протидія РЕБу, який зараз серйозно заважає роботі повітряних безпілотників. Це питання поки що залишається дискусійним.
Випуск дронів в Україні: що відомо
На початку літа стало відомо, що Україна запустила в серійне виробництво власні далекобійні ударні дрон. Як розповів в інтерв’ю АрміяInform генеральний директор "Укроборонпрому" Герман Сметанін, саме ці дрони використовуються для ударів по стратегічних об’єктах на території РФ на відстані 1000 км і більше.