Су-33 виявився надто дорогою іграшкою / фото wikipedia.org

Наприкінці свого існування СРСР прийняв на озброєння новий палубний винищувач Су-33, відмовившись від альтернативного проекту. Це виявилося стратегічною помилкою, яку сучасна Росія змушена виправляти зараз, пише на сторінках 19fortyfive експерт зі зброї, колишній консультант Пентагону Рубен Джонсон.

Так, у другій половині 1980-х років СРСР мав два прототипи палубних винищувачів від різних конструкторських бюро – МіГ-29К та Су-27К.

Обидва прототипи успішно пройшли випробування, і зрештою радянський Військово-Морський Флот обрав проект КБ Сухого, оскільки той мав більшу дальність польоту і міг брати на борт більше озброєння. Після того як конструктори врахували усі додаткові зауваження військових, прототип Су-27К перетворився на серійний Су-33.

Відео дня

Однак технічний прогрес не стоїть на місці, і за якихось півтора десятиліття бортові системи Су-33 настільки застаріли, що літак потребував глибокої модернізації. Під час переговорів у 2002 році з авіазаводом у Комсомольську-на-Амурі, де виготовляли Су-33, московські начальники зрозуміли, що модернізація вийде буде надзвичайно дорогою, оскільки доведеться зробити великі інвестиції у проектно-виробничі потужності заради мізерного парку з 19 літаків.

Тож у 2009 році ВМФ Росії вирішив замінити більшу частину парку Су-33 на той самий МіГ-29К, від якого відмовилися ще в часи СРСР. А все тому, що ВМС Індії вирішило придбати у Росії саме цей тип палубних літаків, і під індійський контракт вже побудували виробничі лінії. Таким чином росіянам було дешевше зробити нові МіГ-29К з нуля із сучасним начинням, аніж модернізувати вже готові Су-33, побудовані колись давно. 

Інші цікаві матеріали про зброю

Як писав УНІАН, Міністерство оборони допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва, який оснащений великокаліберним кулеметом. Робот може виконувати такі завдання як спостереження, патрулювання, вогнева підтримка.

Також ми розповідали, чому російський легкий винищувач п'ятого покоління Су-75 так і не став проривом, як сподівалися в Москві. На цей літак так і не знайшлося покупців, через що він ризикує так ніколи і не злетіти.

Вас також можуть зацікавити новини: