За словами Каткова, лазерна зброя ефективна за двох умов / скриншот

Український лазерний комплекс "Тризуб" наразі є прототипом, для його ефективної роботи потрібна система автосупроводу цілі, яка, вочевидь, поки що розробляється. Про це заявив головний редактор Defense Express Олег Катков в етері Radio NV.

"Був показаний ранній прототип лазерної зброї. Він може вражати цілі. Але наразі, враховуючи той метод керування, який у цьому прототипі використовується, він має бути практично стаціонарний, тому що системи автосупроводження цілі немає", - заявив він.

За словами Каткова, розробка цього комплексу триває, і до її серійних зразків ще далеко.

Відео дня

"Тому що такі розробки не відбуваються просто за бажанням, а це дуже титанічна робота, тим паче в умовах, коли кожен клаптик української землі знаходиться під ворожим прицілом, особливо оборонні підприємства. Це складно. І тому треба розуміти, що поки мова йде про прототип. Так, він вже працює" - сказав він.

За його словами, лазерна зброя ефективна за двох умов.

"Перше - необхідно мати відповідну потужність лазеру, вочевидь, вона вже досягнута. Але потрібно супроводжувати ціль, щоб лазерна пляма трималась на відповідній крапці протягом певного періоду часу... Це потрібно, щоб пропалити корпус цілі. Це може бути корпус дрона, який з пластику, це одна задача. Може бути металевий корпус, наприклад крилатої ракети. Чим точніше утримується ця пляма, тим менше часу треба для ураження цієї цілі, і тим більше ефективний сам лазер. Наразі мова йде про те, що такої системи автосупроводжування фізично не існує. Принаймні, вона не була продемонстрована, вочевидь, вона розробляється", - пояснив експерт.

Лазер "Тризуб" - що відомо

Як повідомляв УНІАН, днями і мережі вперше з’явилося відео із полігонних випробувань українського бойового лазера "Тризуб". Відео, зняте ймовірно ще торік наприкінці літа (судячи за пишними кронами дерев та стернею на полі), продемонстровано епізод полігонних "стрільб" із лазера. Зокрема можна побачити, як лазер відпрацьовує по умовній наземній цілі, а також засліплює FPV-дрон.

Також у відео показано зовнішній вигляд лазерної гармати та робоче місце оператора. Як видно у ролику, наведення гармати на ціль здійснюється за допомогою джойстика.

У титрах вказано, що український лазер "Тризуб" призначений для знищення усіх типів повітряних цілей. При цьому ударні дрони, авіабомби і ракети він начебто здатен знищувати на відстані до 3 км, а гелікоптери та навіть літаки – на відстані до 5 км. У режимі оптичного засліплення він може працювати по цілях на дальності до 10 км. 

Вас також можуть зацікавити новини: