Україна отримала чимало M113 від різгних країн / Фото - Australian Army

Україна модернізувала бронетранспортери М113, які у великій кількості були поставлені США та іншими західними партнерами. Як повідомляє Міноборони, на ці машини встановлено сучасний бойовий модуль, який керується дистанційно.  

Йдеться про встановлення на БТР модуля "Таврія 14.5/7.62". "Тепер завдяки новому модулю, що складається з двох кулеметів калібру 14.5 та 7.62 мм, кулеметник веде вогонь з середини бронемашини, спостерігаючи за полем бою через монітор",  - зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.  

Аналітики порталу Defense Express зазначають, що насправді це досить вагоме покращення, зважаючи на те, що у старій версії М113 кулеметнику доводилося вести вогонь із погано захищеної позиції. А цих бронемашин Україна отримала сотні.

Відео дня

Також аналітики звернули увагу, що раніше Україна вже закуповувала іноземні бойові модулі для встановлення на ці бронетранспортери. Тепер же йдеться саме про вітчизняну розробку.

Модернізований M113 / фото t.me/ministry_of_defense_ua

Що собою представляє бронетранспортер M113

M113 — це американський гусеничний бронетранспортер (БТР), який є одним із наймасовіших і найвідоміших бронетранспортерів у світі. Його почали масово виробляти ще у 1960 році. Хоча машина за ці десятиліття зазнала безлічі модернізацій, її загальна конструкція безнадійно застаріла на сьогодні.

Тим не менш машина залишається на озброєнні багатьох країн світу завдяки своїй простоті в експлуатації та прийнятним характеристикам. M113 має просту протикульну броню та лише кулеметне озброєня, що робить його непридатним для штурмових дій, але машина добре себе проявляє у ролі "броньованого таксі" для підвозу піхоти на передній край.

Машина призначена для транспортування 11-13 піхотинців (включно з екіпажем у 2 особи). Максимальна швидкість — 65 км/год по шосе. M113 має амфібійні можливості — може пересуватися по воді зі швидкістю до 5,8 км/год.

M113 став справжньою "робочою конячкою" американської армії та багатьох інших країн. Він використовувався в численних конфліктах, починаючи з В'єтнамської війни.

Вас також можуть зацікавити новини: