Російська ракета прилетіла з района Астрахані / колаж УНІАН, фото wikipedia.org, мапа https://www.google.com/maps

Сьогоднішній удар по Дніпру став першим в історії бойовим застосуванням міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) і "об'єктивно став репетицією та демонстрацією ядерного удару з використанням імітаторів бойових блоків з індивідуальним наведенням". Про це пише військово-аналітичний портал Defense Express.

Експерти видання спробували розібрати та проаналізувати сьогоднішній удар з технічної точки зору. 

Так, ракету було запущено з полігону "Капустін Яр" в Астраханській області. Саме там днями було помічено розгортання міжконтинентальної балістичної ракети РС-26 "Рубеж". Вважається, що її максимальна дальність складає 6 000 км, але ракета, що вдарила по Дніпру, пролетіла лише близько 800 км.

Хоча досі остаточно не підтверджено, що росіяни використали саме РС-26 "Рубеж", у Defense Express вважають цей варіант цілком імовірним. 

"Об'єктивно є лише декілька варіантів, враховуючи відео з Дніпра з падінням окремих бойових блоків з індивідуальним наведенням. Це міг бути саме РС-26 "Рубеж", або "Ярс". Але враховуючи те, що технічно це дуже близькі ракети, бо, скоріш за все, "Рубеж" створений на базі 1 та 3 ступеню "Ярса", це мало впливає на те, як вони працюють", – пишуть аналітики.

Так чи інакше пуск цієї ракети відбувся близько 5 ранку за Києвом з мобільного наземного комплексу. Технічно пуск виглядає наступним чином: спочатку спрацьовує спеціальний вишибний заряд, який вистрілює ракету з транспортно-пускового контейнера, після чого одразу вмикається твердопаливний двигун першого ступеня ракети.

Першого ступеня вистачає, аби вивести ракету на значну висоту у вищі шари атмосфери. Там перший ступінь відокремлюється, і вмикається другий. Деякі ракети мають ще й третій ступінь. Деякі ракети можуть виходити фактично у космос і вже звідти націлюватися безпосередньо на координати, по яким треба вдарити на землі.

На верхній точці польотної траєкторії відбувається розділення бойових блоків, якщо бойова частина це передбачає. Наведення окремих бойових блоків на визначені для кожного з них координати здійснює спеціальний апарат, який називають "автобусом". Разом з бойовими блоками з боєголовки також можуть викидатися хибні цілі для відволікання ППО.

"Падіння шести таких блоків з індивідуальним наведенням, а також, вочевидь, хибних цілей і зафіксовано на камерах з Дніпра о 5:17. Вони, скоріш за все, не мали бойового оснащення і були лише імітаторами. Але справа в тому, що вони мають величезну кінетичну енергію через падіння з навколоземного простору", – пояснюють у Defense Express.

Аналітики наголошують, що для перехоплення ракет такого типу американці створили спеціальний комплекс протиракетної оборони – THAAD. Також стратегічні ракети здатна перехоплювати американська важка зенітна ракета SM-6, яка запускається з кораблів.

Росіяни вдарили по Дніпру стратегічною ракетою

Як писав УНІАН, вранці 21 листопада російський агресор обстріляв місто Дніпро ракетами різних типів. Серед інших було використано міжконтитентальну балістичну ракету з бойовими блоками, що розділяються. Повідомляється, що метою атаки були підприємства і критична інфраструктура, однак обійшлося без істотних наслідків.

Військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак вважає, що ціллю цього удару був ракетний завод у Дніпрі. За словами експерта, підприємство добре укріплене і тому було не по зубах ракетам слабшого типу.

Вас також можуть зацікавити новини: