У виробництві зброї є таке поняття як "злам поколінь". Коли певна компанія могла виробляти певні зразки, але потім перестала це робити і втратила ці навички. Про це в ефірі "Radio NV" розповів головний редактор Defense Express Олег Катков, коментуючи питання українського військово-промислового комплексу.
"Це не відносно нас. Зараз французький "Safran" – компанія, яка виробляє реактивні двигуни. Й генеральний директор на зустрічі з урядом кричав про те, що "дайте нам розробити новий двигун, бо востаннє ми це робили років п'ять тому – у нас ще є років п'ять і ми вже не зможемо, ми втратимо технології, ми втратимо людей, які це колись робили", – розповів Катков.
Він зазначив, що одна справа, коли компанія чи країна знає теорію, а інша, коли виробляє щось на практиці.
"Україна, я не хочу казати, що втратила остаточно. Але є перерва і вона наразі дуже й дуже значна. Вона також з кінця 80-х. Якщо у нас є умовні п'ять років і ми їх використаємо чи вже використовуємо – не варто забувати про деякі інші речі", – додав Катков.
Зокрема, як приклад, він назвав радянську ракету "Тополь", яку модернізували до "Ярс". Він зазначив, що ця ракета універсал, яку створювали зокрема і за участі КП "Південний".
"Щось напевно залишилося. Якщо, звісно, за певних президентів туди не приїхали кгбісти та не забрали", – зазначив Катков.
Український ВПК: важливі новини
Раніше екс-заступник начальника Генерального штабу ЗСУ Ігор Романенко зазначив, що Україні немає сенсу концентруватися на розробці "вундерваффе". Натомість Києву, на думку експерта, краще зосередитися на серійному виробництві різних типів озброєння.
Так, українських ВПК продовжує дивувати новітними розробками БПЛА. Зокрема, за даними The Telegraph, Україна першою у світі застосувала дрони-авіаносці. Журналісти зазначають, що це "тільки початок".
Також Україна розробила власний дрон на оптоволокні з рекордною дальністю в 41 кілометр. Зазначається, що ці дрони нечутливі до ворожих засобів РЕБ.