Ту-22М сильно застарів, але росіяни знайшли бомбардувальнику застосування / фото - wikipedia.org

Російський бомбардувальник Ту-22М часів Холодної війни відіграє важливу для Москви роль у війні проти України. Проте застаріла конструкція залишає під питанням його майбутнє в епоху стелс-літаків.

Про це заявив американський журналіст Кейлеб Ларсон, який висвітлював війну в Україні для західних читачів, у своїй колонці для видання 19FortyFive.

Він поділився, що Ту-22М спочатку був розроблений для нанесення ядерних ударів по флотах НАТО. Зараз же росіяни найчастіше використовують цей літак для нанесення ракетних ударів по інфраструктурі України.

Відео дня

Ту-22М деякою мірою виявився ефективним, але цей бомбардувальник залишається вразливим для західних систем ППО, які отримала Україна, заявив журналіст. Ба більше, він нагадав, що в серпні 2023 року глибоко на російській території український безпілотник знищив щонайменше один такий літак, що підкреслює його вразливість.

Передбачалося, що Ту-22М зможе вести стратегічну розвідку і завдяки можливості дозаправки в повітрі матиме великий радіус польоту. Росіяни використовували ці літаки під час війни в Сирії проти повстанських угруповань. Вони відзначилися бомбардуваннями з використанням некерованих боєприпасів вільного падіння по цілях, серед яких часто були мирні жителі та цивільна інфраструктура, додав Ларсон.

Через падіння диктаторського режиму Башара Асада в Сирії РФ ризикує втратити свої позиції в Середземному морі. Тому майбутнє цього бомбардувальника на Близькому Сході, найімовірніше, закінчено, вважає журналіст.

В Україні ж Росія використовує Ту-22М як далекобійну платформу для запуску ракет, найчастіше крилатих, по українській цивільній інфраструктурі, підкреслив Ларсон. Ця стратегія дає змогу росіянам тримати літаки далеко від уразливого повітряного простору.

Хоча це й ефективно, такий підхід Москви відображає її нездатність домогтися переваги в повітрі практично в будь-якій точці України завдяки потужній мережі ППО, до якої входять системи Patriot і IRIS-T, упевнений журналіст.

Незважаючи на те, що у Ту-22М не було б жодного шансу протистояти сучасному бомбардувальнику США або будь-якої іншої країни НАТО, він знайшов своє застосування на війні в Україні. Майбутнє цього бомбардувальника залишається невизначеним, резюмував журналіст.

Російська авіація - думка експертів

Раніше Кріс Осборн, який у минулому працював у Пентагоні на посаді висококваліфікованого експерта, оцінив план РФ зі створення "дешевого" літака-невидимки Су-75. Хоча низька вартість є привабливим фактором, залишаються питання щодо масштабованості виробництва, зазначив він.

Крім того, авіаексперт і виробник засобів РЕБ Анатолій Храпчинський розповів, скільки літаків на рік здатна виробляти РФ. Він підкреслив, що більшість поставлених літаків - це закриття контрактів, які були укладені ще до повномасштабної війни проти України.

Вас також можуть зацікавити новини: