Якщо не НАТО, то власний ракетний арсенал стане гарантією безпеки України / фото wikipedia.org

Для демонстративного удару ракетою "Орєшнік" російський диктатор не просто так обрав місто Дніпро і розташований у ньому завод "Південмаш". Україна активно працює над власною балістичною ракетою, і найімовірніше, її роблять саме там, пише The Times.

"Один із найбільших і найвідоміших промислових комплексів Радянського Союзу, який сьогодні виробляє ракетну техніку та іншу зброю, був уражений у місті Дніпро в Україні", — похвалився Путін в ефірі телебачення після цього ракетного удару.

Хоча Кремль подавав удар по Дніпру як помсту за удари американськими ATACMS і британськими Storm Shadow по російській територіії, обрана ціль насправді показала, що насправді Росія боїться не західних ракет в руках ЗСУ, а появи у України своїх власних ракет. Ракет, на використання яких "підступні англосакси" вже не накладуть свої рятівні для РФ обмеження.

Відео дня

Досі Україна била по Москві лише безпілотниками власного виробництва. Але балістична ракета – це вже зовсім інший рівень стримування, зазначають автори публікації. А про те, що Україна дійсно працює над власною ракетою, українська влада говорила вже не раз. 

Оприлюднені в мережі супутникові знімки не засвідчили істотних руйнувань на місці прильоту "Орєшніка". Мешканці Дніпра, міста, де колись третина городян працювали на "Південмаші", кажуть, що завод насправді будувався з розрахунком, аби витримати удар американської ядерної бомби. Там глибоко під землею - ціле місто.

"Росіянам туди не дістати", — з веселим задоволенням пояснила журналістам 66-річна Тамара Іванівна, чий батько колись працював на заводі.

Професор Василь Шевцов, який вже шосте десятиліття читає лекції з ракетобудування в Дніпровському національному університеті, стверджує, що за радянських часів річний бюджет "Південмашу" був більшим, ніж у найменших радянських республік – Грузії, Естонії та Молдови. 

Саме тут створили міжконтинентальну ракету Р-36, яку американці цілком офіційно називають "Сатана" за її здатність знищити будь-яке американське місто.

Звісно, сьогодні Україні не по кишені ті бюджети, які завод мав за часів СРСР. Однак народ, який створив "Сатану", нікуди не подівся.

Вважається, що протягом останніх 10 років Україна активно працює над ракетою "Грім-2" із дальністю польоту у 500 км. Цього цілком достатньо, аби влучити в Кремль.

Західні експерти висловлюють сумнів, що в умовах, коли Росія може вразити своїми ракетами будь-яку точку України, українці зможуть збудувати багато балістичних ракет. Адже це складне виробництво, яке працює з великими деталями, які складно сховати. А мала кількість ракет нічого не варта.

Однак є й інша думка. Маючи жменьку балістичних ракет, можна поєднати їх з великою кількістю безпілотників. Запускаючи це все одночасно, можна прорватися через російську ППО. Автори публікації нагадали, що не так давно міністр оборони України Рустем Умєров пообіцяв побудувати наступного року 30 тисяч безпілотників дальньої дії, здатних дістатися Москви.

"У всіх видів є щось, що дозволяє їм виживати. У зайців довгі ноги, щоб бігати. Лисиці мають великі вуха, щоб чути. Чим ми, українці, унікальні? У нас є інтелект", — каже професор Шевцов.

Українська ракетна програма: останні новини

Як писав УНІАН, Україна працює над власною балістичною ракетою. За словами ексзаступника начальника Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка, йдеться про ракету "Грім-2", яка створюється на основі більш раннього проекту "Сапсан", подібного до російського "Іскандера".

Директор державного підприємства "Спецтехноекспорт" Олексій Петров вважає, що крилаті й балістичні ракети українського виробництва можуть з’явитися у ЗСУ вже наступного року. За його словами, у цьому напрямку працюють не лише державні заводи, але й приватний сектор.

Вас також можуть зацікавити новини: