Проєкт бомбардувальника А-12 / Wikipedia

Китайських інженерів, які створили винищувач-бомбардувальник JH-XX (умовне позначення), могли надихнути американські розробки часів Холодної війни. Про це повідомляє Defense Express. 

Не секрет, що у питанні розробки озброєнь Пекін часто спирається на західні зразки. Але серед серійних американських чи європейських машин не має нічого, що було б хоча б віддалено схоже на JH-XX, який нещодавно почав програму випробувань. 

У той же час, спеціалісти звертають увагу на нереалізований проєкт американського бомбардувальника McDonnell Douglas A-12 Avenger II. Цей літак створювали за технологією стелс. Він був повинен замінити Grumman A-6 Intruder у складі Військово-морських сил США. 

Відео дня

Розробку припинили у 1991-му через вискоку вартість. Зазначимо, що в різних джерелах ціну одного такого літака вказують у діапазоні 84-165 млн доларів. 

Фахівці вважають, що як і у випадку з A-12, головним завданням для JH-XX буде проникнення у ворожу зону ППО. На допомогу в цьому випадку прийде малопомітність. 

У той же час, JH-XX не є "‎копією"‎ в повному сенсі цього слова, адже технології за останні десятиріччя зробили величезний крок вперед. 

Передбачається, що JH-XX матиме набагато більший бойовий радіус, ніж A-12. "‎Бойовий радіус JH-XX нібито має становити доволі фантастичні 3000 км. Це для Китаю певною мірою сакральна відстань від узбережжя до Гуаму, де розміщена надпотужна авіабаза США", – пише ‎ Defense Express.  ‎ ‎

Також JH-XX зможе нести більшу кількість озброєння – іноді кажуть про приблизно 10 т бомб чи ракет. A-12 міг взяти лише 2300 кг різних типів озброєнь. 

Експерти проводять паралелі з ще одним американським літаком – винищувачем F-15EX. Останній може нести 13400 кг бойового навантаження, розміщені на 12 зовнішніх підвісках. Це дозволяє йому виконувати за один виліт одразу декілька бойових завдань.

Нові китайські розробки – що відомо 

Нагадаємо, окрім JH-XX китайці нещодавно почали випробування перспективного винищувача нового покоління, який в різний час називали J-36 та J-50. Про нього відомо ще менше, ніж про перспективний винищувач-бомбардувальник. 

За неофіційною інформацією максимальна злітна вага літака становить 40 т, а максимальна швидкість буде дорівнювати 2 Маха. Бойовий радіус винищувача оцінюють у приблизно 2200 км.

Вас також можуть зацікавити новини: