Приманки поступово стає дедалі важче відрізнити від справжньої техніки / Колаж УНІАН, фото - Forsvaret, скриншот

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було ліквідовано величезну кількість військової техніки. У зв'язку з цим обидві сторони почали використовувати на полі бою танки-обманки, які з відстані легко переплутати зі справжньою технікою, пише Forbes.

Зазначається, що обманки використовуються Україною і Росією для того, щоб ввести в оману ворожі безпілотники. Завдяки цьому противник витрачає ресурси на те, щоб знищити приманку.

У виданні нагадали, що броньовані машини-обманки використовують у військових конфліктах уже майже століття. Проте війна в Україні призвела до величезного прогресу в їхній конструкції та ефективності.

Відео дня

Складність фальшивих цілей на полі бою між Росією та Україною істотно різниться, підкреслили у виданні. Наприклад, не так давно на полі бою були помічені дві приманки БМП-1, які були виготовлені з дерев'яної рами і обтягнуті щільною полотняною тканиною. Замість справжньої гармати обманка отримала звичайну трубу. Невідомо, чиїм солдатам належали ці машини.

У виданні поділилися, що такі примітивні приманки стало легко розпізнати за допомогою сучасних технологій, тому з'явилися більш складні та переконливі обманки. Наприклад, українські репліки танка Leopard 2A6, які були зроблені з цільних дерев'яних панелей, що точно повторюють розміри і форму танка. Вони настільки важкі, що для їхнього перекидання на позиції потрібна військова вантажівка.

Згідно з повідомленнями в соцмережах, на які посилаються у виданні, росіяни витратили кілька баражуючих боєприпасів "Ланцет", щоб знищити ці фальшиві цілі. Ба більше, на Донеччині була помічена обманка у вигляді Leopard 2A4 з камуфляжною сіткою, що ще сильніше ускладнює ідентифікацію цілі. У цьому випадку росіянам також довелося витратити кілька "Ланцетів".

Крім того, Україна і Росія розширили використання обманок, включивши до них надувні моделі, нагадали у виданні. Нещодавно на фронті були помічені українські оператори БПЛА, які помітили групу російських танків Т-72, усі з яких виявилися надувними приманками. У таких обманок закруглені кути і відсутні багато деталей, які є у справжньої техніки.

У виданні розповіли, що російські приманки, найімовірніше, були розроблені компанією "Русбал", яка займається виробництвом теплових аеростатів і надувних моделей. Україні ж поставляють надувні моделі чеська компанія InflaTech, яка 2024 року повідомила, що відправила в країну фальшиві танки Leopard 2A4 та інші обманки.

У виданні додали, що надувні приманки можуть бути швидко розгорнуті та легко транспортуються. Також вони є досить дешевим засобом для того, щоб збити з пантелику ворога.

У міру вдосконалення технологій обманки стає все важче відрізнити від справжньої бронетехніки, підкреслили у виданні. Деякі з нових моделей оснащені інфрачервоними і радіолокаційними відбивачами, що імітують теплове випромінювання і радіолокаційний перетин справжнього танка. Інші оснащені моторизованими вежами, щоб вони здавалися повністю функціональними для повітряного спостереження.

Згідно зі звітом американської компанії I2K Defense, яка займається виробництвом надувних приманок для військових, у майбутніх моделях будуть використовуватися надміцні тканини і "розумні" матеріали для підвищення стійкості. Також у компанії спрогнозували, що фальшиві цілі можна буде розгортати автономно.

Водночас київська компанія TEMERLAND Military Solutions робить ще один крок уперед, пропонуючи концепцію "активних манекенів". У виданні пояснили, що це помилкові танкові каркаси, встановлені на цивільних вантажівках, які піддаються дистанційному управлінню. Хоча вони не є функціональними танками, їхня мобільність дозволяє переставляти їх, як справжні бойові одиниці.

Зброя на війні в Україні - інші новини

Раніше в Defense Express повідомили, що російські окупанти використовують на війні "модернізовані" тягачі АТС-59Г. Вони можуть використовувати АТС-59Г як замінники традиційних транспортерів.

Крім того, у Міноборони розповідали, що ЗСУ отримають нові вітчизняні дрони "Відьмак". Більша частина комплектуючих нового безпілотного авіаційного комплексу - українського виробництва.

Вас також можуть зацікавити новини: