У день Збройних сил президент Володимир Зеленський розповів, що українські військові отримали першу партію новітніх ракет-дронів "Пекло". Раніше він презентував ракету "Паляниця". Про що говорять їхні характеристики розповів в ефірі "Українського Радіо" генерал-лейтенант у відставці, заступник начальника Генерального штабу ЗС України (2006-2010 роки) Ігор Романенко.
"Паляниця" і "Пекло" є дуже важливими. Це і не дрони і не ракети, а спільне. Ще більш важливим є просування вперед із точки зору нашого ракетного озброєння, яке в програмі відбувається з 2022 року. З останнього, в нас є чотири програми. Думаю, випробування цих ракет в подальшому, по-бойовому будуть проходити вже в наступному році і ми можемо переконатися, до чого привели неймовірні зусилля в умовах війни наших підприємств і як це впливає на ворога", - зазначив він.
В ніч на 6 грудня СБУ провела успішну унікальну спецоперацію в Керченській бухті за участю інших дронів - морських "Sea Baby". Вони вступили в бій з російськими гелікоптерами, літаками і патрульними катерами "Раптор".
"Безумовно, що унікальна (операція, - УНІАН). Я думаю, 5-10 років тому можна було тільки у фільмах побачити таке явище. А це відбувається зараз. Зрозуміло, що конструктори цих надводних безекіпажних апаратів зробили висновки щодо того, як удосконалити їх, щоб ми бачили на них і системи залпового вогню, і ПЗРК, і, можливо, кулемети. Той епізод, про який ви сказали, багато що показує для людей, які хочуть розібратися в цьому процесі. Він підтверджує те, що розвиток безпілотної техніки йде семимильними кроками і за цим майбутнє", - наголосив генерал.
На думку Романенка, це означає розвиток не тільки безпілотних апаратів в повітрі, бо є приклади застосування і на землі, і на морі і під водою теж.
Виробництво ракет в Україні
6 грудня в День ЗСУ український збройовий концерн "Укроборонпром" презентував нову ракету-дрон "Пекло". За наявною інформацією, вона може летіти зі швидкістю 700 кілометрів на годину, а максимальна відстань польоту становить понад 700 км.
Як повідомляв УНІАН, ракету-дрон "Пекло" український виробник створив з нуля в рекордні терміни - протягом року.
Нещодавно колишній офіцер Повітряних сил ЗСУ, заступник керівника компанії-виробника засобів радіоелектронної боротьби Анатолій Храпчинський розповів, наскільки швидко Україна зможе виготовляти крилаті та балістичні ракети.