Водночас Валерій Романенко вважає, що нові російські "Шахеди" теж будуть масово локаційно втрачатися, попри їхню модернізацію / колаж УНІАН

Армія РФ почала використовувати для GPS-навігації ударних дронів завадозахищені CRPA-антени, які можуть надавати стійке позиціювання БпЛА навіть під час постановки активних радіоперешкод, проте для них теж можна знайти спосіб протидії. Про це заявив авіаексперт, провідний науковий співробітник Національного авіаційного університету Валерій Романенко в ефірі YouTube-каналу Telegraf UA.

Він зазначив, що російські окупанти із CRPA-антен зробили т.зв. "кругову" антену, внаслідок чого можливість постановки перешкод безпілотника падає. Таким чином неможливо сфальсифікувати сигнал від супутника й дати дрону хибні координати, аби він неправильно визначив своє місцеперебування та збився з цілі. 

"Він може залетіти в Молдову, в Румунію, окремі зразки долітали аж до Прибалтики. Це неприємний момент, бо це змушує нас шукати нові підходи, нові тактичні прийоми [протидії]", - пояснив Романенко.

Відео дня

Експерт вважає, що протиповітряна оборона, особливо у радіотехнічному плані, є найбільш інтелектуальним видом бойових дій, адже вона постійно розробляє нові системи та аналізує тактичні прийоми, аби перешкодити противнику пробивати українську ППО та ліквідувати нові ворожі засоби. 

"Так що я думаю, "Покрову" (українська основна система радіоелектронної боротьби, РЕБ - УНІАН) допрограмують. Тим паче, що союзники дуже допомагають нам перепрограмовувати програмне забезпечення. І я думаю, що нові російські "Шахеди" теж будуть масово локаційно втрачатися", - запевнив фахівець.

Російські "Шахеди" - останні новини

Раніше військовий експерт Валерій Рябих заявив, що у грудні РФ випускала по Україні менше "Шахедів". За його словами, це пояснюється неможливістю постійного нарощування і виробництва дронів, а також їхнього застосування.

Також на початку січня Росія атакувала Україну "шахедами", внаслідок чого уламки дронів впали щонайменше у двох районах столиці. Крім того, "шахеди" було зафіксовано у Київській, Житомирській та Черкаській областях.  

Вас також можуть зацікавити новини: