Ту-22М вже давно не випускаються, але в строю залишається чимало цих машин / фото Вікіпедія

За час повномасштабної війни проти України Росія втратила майже 10% свого парку стратегічних ракетоносців Ту-22М. Про це пише Forbes, аналізуючи вчорашню аварію одного з них.

Вважається, що до вторгнення в Україну Росія мала близько 60 Ту-22М – оновлених версій бомбардувальників часів холодної війни, які несуть крилаті ракети різних типів. До вчорашньої катастрофи російські ВПС втратили вже чотири таких літака — один розбився, один був збитий і два були знищені або принаймні сильно пошкоджені ударом українських безпілотників по аеродрому.

Крім того серія нальотів безпілотників на авіабазу Енгельс з січня по березень знищила величезний запас крилатих ракет, які запускали ці бомбардувальники. Вартість втрачених ракет Forbes оцінює у майже 1 мільярд доларів.

Відео дня

І хоча Ту-22М запускають ракети по Україні з безпечної відстані, кожен їхній політ має певні ризики, зазначає автор публікації. Адже йдеться про літаки, спроектовані у 1960-х роках і побудовані у 1970-80-х. Ракети Х-22, хочі і виготовляються досі, теж спроектовані у 1960-х. 

"Ніщо так не цікаво, як політ із стародавньою ракетою, що містить ~ 4 тонни гіперголічного палива", — пожартував авіаційний експерт Білл Світман.

Разом з тим Forbes визнає, що втрата п’яти Ту22М за понад три роки повномасштабної війни жодним вчином не вплине на її перебіг: у росіян ще достатньо і вцілілих Ту-22М, і бомбардувальників інших типів, як от Ту-95 і Ту-160, щоб бомбардувати Україну в осяжному майбутньому.

Катастрофа Ту-22М в Росії

Як писав УНІАН, напередодні у Росії зазнав аварії стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22М3. За наявною інформацією, літак впав в Іркутській області. На борту було чотири члени екіпажу. Начебто усі пілоти змогли катапультуватися, але один з них все ж загинув. Причини аварії не називаються.

Військовий експерт Михайло Жирохов зазначив, що йдеться про досить старі літаки, які практично під час кожного вильоту мають якісь технічні проблеми. Про це майже невідомо широкому загалу.

Вас також можуть зацікавити новини: