Риженко зазначив, що в цієї ракети є реактивний двигун, який дає більшу швидкість, ніж у дронів з гвинтовими двигунами / Колаж УНІАН, фото - facebook.com/andrii.ryzhenko.5, УНІАН

Нова українська ракета "Пекло" буде максимально непомітною для противника й збити її буде нелегко.

Про це сказав капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко в ефірі "КИЇВ24".

Він зазначив, що, як ракетник за фахом, може назвати "Пекло" і дроном і ракетою.

Відео дня

"Будь-яка ракета є дроном, тому що це безпілотна система, але не кожен дрон може бути ракетою", - пояснив експерт.

За його словами, про "Пекло" все ж таки варто говорити як про класичну крилату ракету.

"Вона, скоріш за все, запускається з літака, в неї немає стартового двигуна, тому підвішується під крило літака й уже на певній початковій швидкості запускається її реактивний двигун і вона відділяється від літака та починає свій рух. Це класична крилата ракета, відносно простої конструкції", - зазначив Риженко.

Він не виключає, що ця ракета може запускатися з наземної платформи, бо літаків в Україні не так багато. При цьому Риженко додав, що в цієї ракети є реактивний двигун, який дає більшу швидкість, ніж у дронів з гвинтовими двигунами.

"Її дальність досить велика - 700 км. Це дуже серйозна дальність. Ракета дозвукова, але її габарити та висота польоту дозволяють виконувати завдання - досягати цілі й бути максимально непоміченою для противника. На її борту стоїть апаратура, яка дозволяє виявити випромінювання РЕБ противника", - сказав експерт.

Риженко зазначає, що найнебезпечнішими засобами, котрі можуть збивати цю ракету, є, зокрема, "Панцир" та інші російські системи ЗРК.

"Збити її теоретично можливо, але складно, бо профіль польоту не дозволяє її виявити на відстані більше ніж 13-17 км, бо вона летить на невеликій висоті й часу для реакції на неї залишається досить мало", - додав експерт.

Він зазначив, що зараз є припущення, що в ракеті є 100 кг вибухівки.

Ракета "Пекло" - що відомо

Як повідомляв УНІАН, в Україні почалось серійне виробництво нової української крилатої ракети "Пекло".

За даними джерел "Економічної правди", компанія-виробник виготовила за останні три місяці близько 100 ракет і зараз нарощує спроможності виробництва.

Повідомляється, що контракти з виробником укладають ті самі підрозділи, які використовують далекобійні БпЛА. Ціну однієї ракети не розголошують. 

Розробник зазначив, що "Пекло" на 70% складається з вітчизняних компонентів, які виробляють державні та приватні компанії. Ракета може використовувати різні двигуни, що робить виробництво більш гнучким. 

Ракета отримала щонайменше два способи наведення - інерціальне та GPS. Розмір бойової частини "Пекла" можна порівняти з розміром БЧ звичайного далекобійного дрона (орієнтовно 50 кг).

Вас також можуть зацікавити новини: