Російські пропагандисти опублікували статтю, яку присвятили новій ракеті "Кедр", яку в РФ називають "Орєшнік". Цією публікацією росіяни намагаються показати чергові ознаки "аналоговнєтності" для своєї ракети, пишуть аналітики Defense Express, які проаналізувати судження російської пропаганди.
"Одразу впадає у вічі те, що росіяни гіперболізують рівень технологічності та протиракетних можливостей свого "Кедра". Для початку там стверджується, що роздільні бойові частини цієї ракети на кінцевому етапі польоту мають швидкість 10 Мах або до 3,4 км/с, тому, мовляв "збити таку ціль начебто не під силу жодному із наявних протиракетних комплексів західного зразка"", - підкреслюють експерти.
Водночас як наголошують аналітики, до прикладу, ПТРК "THAAD" призначений для збиття повітряних цілей, які рухаються зі швидкістю 3,5-4,8 км/с, тому вже навіть у цьому питанні пропагандисти перебільшують.
"Окремо специфічно виглядають також і заяви росіян про те, що роздільні бойові частини "Кедра" начебто "здатні витримувати термічний бар’єр в 4000 градусів за Цельсієм, який до цього моменту не витримував жоден існуючий апарат у світі". Хоча 4000 градусів за Цельсієм - це стандартна температура, яку витримують пілотовані космічні апарати при проходженні атмосфери при спуску на землю. Виходить, що і тут росіяни з оцінкою технологічності по "Кедру" перебільшили також", - додали у Defense Express.
Також аналітики звернули свою увагу і на думку російських ЗМІ про те, що "Кедр" має неядерне виконання, тобто повинен споряджатися "конвенційними" бойовими частинами. Крім того, пропагандисти запевняють, що ЗРК Patriot не може збити таку ракету або її роздільні бойові частини.
"Так, справді, комплекс Patriot у своїй поточній конфігурації не "заточений" на збиття такого типу цілей. Але тут росіяни явно вказують на інший вектор - судячи з усього, в Кремлі розраховують, що Україна не отримає більш потужних комплексів протиракетної оборони, тому наявність "Кедра" начебто дає їм можливість для умовно "неядерного" шантажу нашої країни, разом з іншою частиною цивілізованого світу", - наголошують експерти.
Проте якщо дивитись на заявлені характеристики, то збивати так званий "Орєшнік" може і THAAD.
Водночас у своїй публікації росіяни припускають, що "Орєшнік" може базуватися на комбінуванні ступенів вже існуючих міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) розробки РФ. Таким чином це нібито має допомогти масштабувати обсяги виробництва такої зброї.
"Але судячи з усього, самі росіяни воліють навіть не рахувати власні поточні темпи виробництва МБР. Бо якщо рахувати, скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія, то виходить, що за понад два десятки років роботи російський ВПК загалом виготовив 521 ракету такого класу, тобто по два-три десятки на рік", - додали аналітики.
Російська ракета "Орєшнік" - останні новини
Раніше військовослужбовець ЗСУ та політолог Кирило Сазонов відповів, чи вплине російська ракета "Орєшнік" на хід війни в Україні. За його словами, перемогу буде забезпечувати сукупність факторів, серед яких особовий склад, моральний настрій та стан економіки країни, а не така зброя РФ.
Водночас видання The Washington Post написало, що російська ракета загрожує не лише Україні, а й країнам НАТО. Аналітики вважають, що з ядерним зарядом ця зброя може призвести до колосальних наслідків.