Експерт пояснив, у чому небезпека ракети "Орешнік"/ Колаж УНІАН, Фото - Міноборони РФ, скріншот

Росія 21 листопада запустила по Україні експериментальну балістичну ракету середньої дальності "Орешник". При цьому, як зазначає в інтерв'ю OBOZ.UA  головний редактор військово-аналітичного порталу Defence Express Олег Катков, ракетні комплекси Patriot для збивання таких ракет не призначені, однак Україна може спробувати це зробити.

"Для зенітного ракетного комплексу Patriot у версії PAC-3 у специфікаціях можливості перехоплення ракет середньої та міжконтинентальної дальності не зазначено. Водночас Patriot уже перехоплював ракети, які в теорії не мав би. Наприклад, "Кинджал" на маршовій ділянці та дійсно гіперзвуковий "Циркон", - зазначає експерт.

Експерт зазначив, що ракети середньої дальності можуть запускатися  на відстань від 1000 до 5500 кілометрів. Однак дальність не настільки важлива, наголошує він.  

Відео дня

"Нам не настільки важлива дальність. Усе, що має дальність понад 700 кілометрів, об’єктивно повністю прострілює Україну з території Російської Федерації та окупованих територій. Але річ у тому, що використане Росією у Дніпрі озброєння було призначене для завдання ядерного удару. Бо ракета була оснащена роздільною головною частиною з блоками індивідуального наведення", - зазначив він.

Яка система найефективніше збиває такі ракети

За його ловами, перехопленням ракет середньої дальності займаються системи THAAD, ракетні есмінці Arleigh Burke та сухопутні стаціонарні Aegis Ashore, з ракетами SM-6 та SM-3.

Причому найбільш ефективною буде система SM-3, оскільки перехоплює таку ракету ще в космосі  бажано до того, як відбулося розділення бойових блоків.

Водночас THAAD – це система, яка діє вже на межі атмосфери й екзоатмосфери, коли бойові блоки вже розведені, і треба перехоплювати не одну ціль, а вже безліч цілей, наголошує експерт.

"Якщо ми подивимося на відео того, що прилетіло по Дніпру, можна побачити шість таких "пучків". Є дві теорії стосовно того, що це могло бути. Кожен такий "пучок" – це або бойова частина, і тоді їх 36, або це шість бойових частин і ще п’ять хибних цілей. Аби перехопити таку ракету після того, як відбулося розведення бойових частин, треба запустити або 36 THAAD, а в реальності вдвічі більше, тому що має бути відповідна вірогідність – це нереалістичний сценарій, – або спробувати SM-3 і перехопити ракету ще до того, як відбулося її розділення", - пояснює він.

Ракета "Орешник" - останні новини

Нагадаємо, 21 листопада Росія вдарила по Дніпру міжконтитентальною балістичною ракетою. Окупанти заявляють, що задіяли ракету середньої дальності "Орешник".

Заступник начальника ГУР генерал-майор Вадим Скібіцький попередив, що у Росії, імовірно, є до 10 ракет "Орешник" і що Росія, імовірно, проведе випробувальні пуски всіх цих ракет у майбутньому.

Раніше аналітики ISW прогнозували, що Росія, можливо, повторить її запуск найближчими днями.

Вас також можуть зацікавити новини: