Україна може налагодити власне виробництво систем ППО, схожих за характеристиками до американських ЗРК Patriot, але для цього потрібно розв'язати низку питань, зокрема щодо фінансування та місця, де можна це збирати.
Таку думку в ефірі "Radio NV" висловив військовий експерт, колишній співробітник СБУ Іван Ступак.
"В принципі, все зробити можна. У нас є талановиті люди, які це можуть зробити. Але питання: а) фінансування, б) місця, де можна це збирати і робити серію. Ну, і звісно, це випробовування", - сказав він.
При цьому Ступак наголосив, що РФ вже полює за цими локаціями.
"Вона чудово відслідковує інформацію, інтерв’ю, там аналізують, роблять висновки і намагаються влучати одразу на упередження по об’єктах, де на їхню думку, такі штуки можуть збиратися, або навіть взагалі проводитись наради. От на днях був приліт по центральній частині міста Києва. Кияни знають що там розташовано, знають, що там за підприємство. Його знов і знов гамселять (росіяни - УНІАН). Ми розуміємо, що там вже живого місця не залишилось, але все одно балістика туди прилітає", - додав він.
Ступак зазначив, що налагодження серійного виробництва - це тривалий період часу.
"Серійне масштабування: треба робити ракети, колеса цих транспортних установок… Треба налагодити канали постачання. Для розуміння, система "Насамс" - там у ланцюжку постачання 1500 компаній з двох континентів", - прокоментував експерт.
Ступак нагадав, що від моменту оголошення, що у нас є власний безпілотник з радіусом дії в 1 тисячу км до оголошення, що в нас є влучання за тисячу кілометрів, пройшло близько року.
"Україна може це зробити (налагодити серійне виробництво систем ППО - УНІАН), але потрібен час, фінансування, бажання наших західних друзів дати нам технології. Я припускаю, що ця установка може бути не репліка, а за своїми певними характеристиками трішечки простішою, ніж "Петріот", бо ми розуміємо, що американці мільярди доларів вкладали стільки років. Звісно, ми можемо скопіювати", - зазначив Ступак.
Він додав, що це є нормальною практикою.
"Так, воно може виглядати трішки кумедно, але воно повинно працювати. Якщо після війни є така здатність забезпечити кожна місто, кожен населений пункт, військову локацію такими установками, то звісно, на це треба робити акцент", - підкреслив Ступак.
Україна працює над створенням власної системи ППО
Як повідомляв УНІАН, головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв’ю для "ТСН.Тиждень" сказав, що Україна зараз працює над створенням власної системи протиповітряної оборони, яка здатна буде перехоплювати ракети на зразок російського "Орєшника".
Він підкреслив, що ракети "Орєшник" можуть її перехопити на даний час тільки декілька видів систем ППО і наразі Україна веде переговори з союзниками, щоб отримати такі системи. Водночас, за словами Сирського, це повинно спонукати Україну й до створення власної "сучасної ракетної системи, яка могла би бути стримуючим фактором при застосуванні такої зброї росіянами".
Як відомо, Росія випробовує нову ракету середньої дальності, відому як "Орєшник". І використовує для цього територію України.
Нею країна-агресорка вдарила по Дніпру 21 листопада минулого року. Ракета мала кілька боєголовок.
19 грудня Путін заявив, що ніхто не може збити "Орєшник", і запропонував це "перевірити в Києві".