
Для створення власної системи ППО Україні потрібні виробничі можливості. Про це в ефірі Radio NV розповів військовий аналітик, майор запасу НГУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман.
"Якихось технологій надсучасних, яких у нас немає, не треба. Що таке ЗРК? Це радіолокаційна станція, яка має спостерігати за ціллю. Це пускова установка з ракетами, які мають з головкою самонаведення чи безпосередньо по радіолокаційній станції влучати в ціль", - сказав експерт.
Він додав, що Україна може взяти за основу радянські зенітно-ракетні комплекси "Бук", які здатні збивати повітряні цілі на відстані до 100 кілометрів.
"Питання - де брати для них ракети. Але ми вже зробили такий гібрид, це не дуже складно зробити. Я думаю, що на базі таких комплексів має розроблятися наш вітчизняний комплекс. Тут не треба якісь надсучасні технології з тих, яких у нас немає. Там є технології, але в нас це є. Ми це можемо зробити. Нам не вистачає фінансування на цей проєкт та виробничих можливостей", – додав Гетьман.
Українська система ППО: що відомо
Раніше аналітики видання Defense Express повідомили, що Україна веде роботу над розробкою власної системи ППО. Експерти зазначили, що за деякими характеристиками український комплекс може перевершувати навіть американський Patriot.
На думку авіаційного експерта Анатолія Храпчинського, Україна має можливості створити власну систему ППО. Однак в цьому питанні, наголосив він, Україні краще скооперуватися з Європою.